برند به عنوان یک مزیت یا سند معتبر برای افراد و شرکت های مختلف است که نسبت به دریافت آن باید از طریق اداره کل مالکیت صنعتی اقدام نمود. یک برند خوب معرف کالا و خدمات شما در بین مشتریانتان است که به شناخت شما در بین مردم کمک شایانی می کند. طبق قوانین نیز یکی از شرایط اصلی و مهم برای شروع هر فعالیت یا تولید برگزیدن نام تجاری و ثبت برند برای جلوگیری از کپی برداری است. به همین خاطر ثبت برند در کرج و سایر شهرها برای مالکین کسب و کارهای مختلف ضروری و مهم تلقی می شود و برخی از آن ها اقدام به ثبت برند دوم یا سوم نیز برای خود می کنند. ثبت برند در کلیه حوزه های کاری از جمله بازرگانی ،تولیدی،فروشگاهی و خدماتی قابل دریافت و اخذ است. برند توانایی اعتبار بخشی بر روی کالا را دارا است و حمایت دولت را در پشتیبانی از صاحب برند را شامل می شود. با ثبت برند تجاری خود انحصار کار را در اختیار گرفته و اجازه هیچ گونه کپی برداری و استفاده از آن را به رقبایتان نمی دهید.

انواع برند تجاری

ما دارای دو نوع علامت تجاری یا به اصطلاح برند هستیم. دو علامت تجاری حقیقی و حقوقی که برای ثبت آن ها نیاز به مدارک خاص و متفاوتی است.
از جمله مدارکی که برای ثبت برند در کرج و شهرستان ها به آن ها نیاز است شامل موارد زیر می شودکه به صورت جداگانه به آن ها اشاره می کنیم:
مدارک ضروری برای ثبت برند حقیقی در کرج شامل مدارک مربوط به نام فرد و فعالیت وی می شود و برای ثبت برند حقوقی ارائه تمامی مدارک و مجوز های به نام شخصیت حقوقی یعنی شرکت و طبقه مد نظر برای ثبت باید در موضوع شرکت قید شده باشد.
تهیه مدارک زیر برای ثبت برند در کرج و تمامی شهرستان ها برای کلیه افراد و شرکت ها به شرح زیر است:

ثبت برند برای شخص حقیقی

۱_کپی برابر اصل شناسنامه
۲_کپی کارت ملی
۳_ارائه کپی کارت بازرگانی (زمانی که از حروف لاتین استفاده شده باشد.)
۴_ارائه و تحویل کپی مجوز فعالیت (پروانه بهره برداری،جواز تاسیس،پروانه ساخت،جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گواهی فعالیت صادره از نهاد های نظارتی و حاکمیتی دولتی)

شخص حقوقی:

۱_ارائه کپی شناسنامه
۲_کپی کارت ملی
۳_کپی روزنامه تاسیس شرکت و آخرین تغییرات انجام شده آن (از تغییرات شرکت نباید بیشتر از دو سال گذشته باشد.)
۴_ارائه جواز فعالیت (مجوز تاسیس،پروانه ساخت و بهره برداری،مجوز کسب و کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادر شده از سازمان های نظارتی و حاکمیت دولتی)
۵_کارت بازرگانی( زمانی که در آن حروف لاتین به کار رفته باشد.)
لازم به ذکر است در صورت عدم استفاده از حروف لاتین در تصویر و نام مد نظر نیلزی به ارائه کارت بازرگانی نیست.

نکاتی در رابطه با ثبت برند در کرج

زمانی یک برند ارزش مالی پیدا می کند که در انتخاب آن به نکات مختلفی توجه گردد.برای نمونه انتخاب اسم مناسب و فارسی و لاتین بودن و نوع کالا و خدمات ، رعایت قوانین برای ثبت آن و نحوه تبلیغ و عرضه آن به بازار اهمیت دارد.
از جمله مواردی که باید به هنگام انتخاب برند یا علامت تجاری خود به آن ها توجه نمایید، شامل موارد زیر می شود:
به کاربردن نام و عناوینی که بر خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی و اخلاق حسنه هستند ممنوع است.
اسمی که موجب فریب افکار عمومی شود غیر قانونی تلقی می گردد.

هنگامی که متقاضی اثبات کند که صاحب علامت تجاری ثبت شده از آن به صورت تنهایی و بر خلاف قانون استفاده کرده باشد و هم چنین اجازه استفاده از آن را داده باشد که باعث فریب مرکزهای تجاری و عمومی نسبت به مبدا و یا ویژگی های کالا و خدمات مربوط شود دادگاه رأی به باطل کردن علامت جمعی می دهد.

علامت تجاری یا به عبارتی دیگر لوگو باید نشانی از ویژگی های محصول و خدمات شما باشد. به طوریکه انتخاب رنگ و طرحی متناسب با موضوع فعالیت اهمیت زیادی در شناخت کار شما دارد.
استفاده از اسامی معروف امکان ثبت ندارد.
برندی که ۵۰درصد مشابه برندهای دیگر باشد قابل ثبت نیست.
استفاده از مناطق جغرافیایی قابل ثبت نیستند.

جهت ثبت برند در کرج  با ما تماس بگیرید و از شرایط آن مطلع شوید .

نویسنده:مهری رقمی

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)

Loading...