در سالهای اخیر بیشتر تجار و بازرگانان متوجه این موضوع شده اند که در ایران یکی از پرسود ترین صنایع ، صنایع مواد غذایی است ، به همین جهت موارد زیادی مشاهده می شود که ثبت شرکت مواد غذایی انجام داده اند ، اگر می خواهید در خصوص ثبت شرکت مواد غذایی اطلاعات بیشتری به دست بیاورید ، با ثبت دیاکو همراه باشید تا در این خصوص بیشتر بدانید …

ثبت شرکت مواد غذایی

شرایط ثبت شرکت مواد غذایی :

برای ثبت شرکت مواد غذایی حداقل دو نفر به عنوان مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره در شرکت مسئولیت محدود مورد نیاز است ، جهت ثبت شرکت مواد غذایی ( تولید مواد غذایی ، توزیع مواد غذایی ) نیاز به داشتن شرایط خاصی نیست . در واقع اگر شما همان شرایط مندرج در قانون تجارت ، جهت ثبت شرکتها را رعایت نمایید کافیست .

 

موضوع شرکت مواد غذایی:

در یکی از مراحل ثبت شرکت ، باید موضوع فعالیت شرکت را مشخص نمایید ، شما بنا به فعالیتی که قصد انجام آن را دارید ، بهتر است موضوع فعالیت شرکتتان را ثبت نمایید .

یک مثال ( نمونه موضوع فعالیت شرکت مواد غذایی ) :

تولید و بسته بندی انواع بیسکویت ، تولید انواع بیسکویت با نام تجاری دیگران با استفاده از ظرفیت خالی کارخانه ، خرید و فروش مواد اولیه صنایع مواد غذایی ، صادرات و واردات انواع مواد غذایی ، شرکت در نمایشگاههای داخلی و بین المللی ، افتتاح حساب بانکی و دریافت وام و تسهیلات ، انجام کلیه امور بازرگانی و خرید و فروش و پخش و صادرات و واردات کلیه کالاهای مجاز ، پس دریافت مجوز از مراجع ذیصلاح .

در واقع با تنظیم موضوع شرکت ، یکی از مراحل تنظیم اساسنامه شرکت تان را کامل نموده اید .

ثبت شرکت تولید و پخش مواد غذایی

ثبت شرکت مواد غذایی

مراحل اخذ مجوز تولید مواد غذایی :

شما پس از ثبت شرکت تولید مواد غذایی ، نیاز به مجوز از سازمانهای مربوطه دارید ، اولین جایی که باید مراجعه نمایید سازمان صنعت معدن و تجارت می باشد ، پس از دریافت جواز تاسیس صنایع و فراهم آوردن شرایط لازم ، هم اکنون نوبت آن است که به وزارت بهداشت – معاونت غذا و دارو مراجعه نمایید و مجوز های لازم را دریافت نمایید .

بهتر است قبل از شروع ساخت و ساز و حتی قبل از خرید زمین ، با کارشناسان صنایع و غذا و دارو مشورت نمایید .

 

ثبت شرکت بسته بندی مواد غذایی :

همه شرایط و مراحلی که تاکنون در خصوص ثبت شرکت مواد غذایی خواندید ، در خصوص بسته بندی مواد غذایی هم صدق می کند و تفاوتی بین این دو نمی باشد .

 

شرایط ثبت شرکت پخش مواد غذایی :

شما برای ثبت شرکت پخش مواد غذایی نیاز به شرایط خاصی ندارید ، در واقع همان شرایط عمومی ثبت شرکتها را باید داشته باشید . اما برای شروع فعالیتتان باید در اتحادیه صنف مربوطه جواز فعالیت دریافت کنید .

 

شرایط گرفتن مجوز پخش مواد غذایی :

شما باید به اتحادیه صنفی مربوطه مراجعه نمایید و به صورت حقیقی و با نام شرکتتان جواز فعالیت ( جواز کسب ) دریافت کنید ، فقط باید مراقب باشید که یک کد اقتصادی جدید برای شما افتتاح نگردد و دچار مشکلات مالیاتی شوید . کد اقتصادی جواز کسب و کد اقتصادی شرکت باید یکی باشد .

 

مراحل اخذ مجوز بسته بندی مواد غذایی :

برای بسته بندی مواد غذایی می توانید از ظرفیت خالی شرکت های فعال استفاده کنید و خودتان مسیر اخذ مجوز بسته بندی مواد غذایی را طی ننمایید ، اگر نیاز به  این دارید که حتما خودتان این مجوز را دریافت کنید باید به وزارت بهداشت و درمان – معاونت غذا و دارو در استان مربوطه مراجعه نمایید .

 

مجوز تولید مواد غذایی خانگی :

برای تولید مواد غذایی خانگی با بسته بندی های رایج و معمولی ، باید به وزارت جهاد کشاورزی مراجعه کنید .

 

ثبت شرکت مواد غذایی

ثبت شرکت تولید مواد غذایی در کرج

 

 

به نظر شما در بازار کنونی ایران ، ثبت شرکت مواد غذایی کار عاقلانه و خوبی است ؟ شما چه فکری می کنید ؟

لطفا نظرات و یا سوالات تان را در این خصوص از طریق فرم ( ارسال نظر ) در پایین همین صفحه برای ما بفرستید .

 

اگر خواستید مطلب ما را با عنوان ( ثبت شرکت مواد غذایی ) در وب سایت خودتان منتشر کنید ، منبع را معرفی نمایید /

منبع : ثبت شرکت در کرج

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4٫86 out of 5)

Loading...