مدیرعامل کیست ؟

مدیرعامل به عنوان سمت ارجح در رتبه بندی های شغلی، عمدتا وظیفه ی برنامه ریزی، یکپارچه سازی و نظارت بر فعالیت بخش های مختلف سازمان ها را دارد.

 

ثبت شرکت در کرج با نازل ترین قیمت

تلفن : 02632400680

 

مدیرعامل همزمان چند شرکت

مطابق با ماده 241 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، امکان این وجود ندارد که هر فرد مدیرعامل بیش از یک شرکت باشد، لذا اگر مدیرعامل شرکتی بخواهد در شرکت دیگری نیز سمت مدیرعاملی داشته باشد، طبق قانون مذکور سِمت دومی وجاهت قانونی نخواهد داشت.
لازم به تاکید است که این قانون درخصوص عضویت اعضای هیات مدیره صدق نمی کند و افراد می توانند به طور نامحدود از اعضای هیات مدیره شرکت های متعدد باشند.

تغییر مدیرعامل

اگر چنانچه در جلسات هیئت مدیره تصمیم به تغییر مدیرعامل گرفته شود ، باید صورتجلسه آن تنظیم و در اداره ثبت شرکتها و موسسات غیر تجاری ، آن صورتجلسه ثبت گردد تا تغییر مدیرعامل به صورت قانونی انجام شود . ( ثبت دیاکو در خصوص تنظیم و ثبت صورتجلسه تغییر مدیرعامل می تواند شما را همراهی کند )

سمت مدیرعاملی در شرکت های دولتی

این قانون در مورد شرکت های دولتی نیز صدق می کند به این معنی که مدیرعامل یک شرکت دولتی نمی تواند سمت مدیرعاملی در شرکت دیگری را داشته باشد؛ اما باید توجه داشت که این محدودیت در خصوص اعضای هیات مدیره شرکت های دولتی وجود دارد و افراد تنها می توانند از اعضای هیات مدیره یک شرکت باشند.

بیمه و حقوق و مزایا ، مدیرعامل

اگر مدیرعامل یک شرکت خودش عضو سهام داران باشد و حتی بیشترین سهم هم در شرکت داشته باشد ، طبق قانون می تواند حقوق و مزایا و همچنین بیمه تامین اجتماعی را برای خود در نظر بگیرد ( بیمه اجباری ! ) .

 

ثبت شرکت دیاکو ارئه دهنده امور مربوط به ثبت شرکت ، ثبت تغییرات شرکت، کد اقتصادی، دفاتر پلمپ و کلیه خدمات حقوقی

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5٫00 out of 5)

Loading...