مطابق با ماده 6 قانون تجارت، تمام شرکت ها و موسساتی که در ایران ثبت شده اند، ملزم به پرداخت مالیات هستند. به این ترتیب شرکت ها موظف اند همه محاسبات مالی خود را در دفاتر قانونی قید و به اداره مالیات تسلیم کنند.
دفاتر قانونی به منظور مشخص کردن فعالیت های مالی شرکت ها، تا پایان هر سال تنظیم می شود، لذا عدم اعلام آن تخلف محسوب شده و در اینصورت اداره دارایی، شرکت متخلفِ را مشمول مالیات علی الراس خواهد کرد. لازم به ذکر است که هر شرکت در هر سال مالی حداقل یک دفتر کل احتیاج دارد و در صورت پر شدن آن اقدام به دریافت دفاترِ دیگر و پلمپ آن می کند.

نکته: شرکت هایی که فعالیت ندارند نیز مشمول قانون پلمپ دفاتر می شوند و باید هرسال دفاتر خود را به صورت خالی به ارائه دارایی تسلیم کنند.

انجام پلمپ دفاتر در کرج توسط  ثبت شرکت دیاکو

پر کردن این دفاتر دارای حساسیت بسیاری است و تمام مطالب درج شده در آن باید بدون خط خوردگی، تراشیده شدن و یا لاک گیری باشد؛ همچنین تمام برگ های این دفاتر شماره گذاری شده است و نمی توان هیچ برگی از آن را جا گذاشت یا پاره کرد. ( پلمپ دفاتر مالیاتی در کرج )

گاهی دفاتر ارائه شده به اداره دارایی رد می شود که در این صورت مشمول مالیات علی الراس خواهد شد. در ادامه به برخی دلایل رد دفاتر پلمپ توسط اداره مالیات اشاره خواهد شد:
– درج اطلاعات غیرواقعی
– ذکر نکردن فعالیت های تمام شعب شرکت
– مخدوش یا پاک کردن مطالب مندرج در دفاتر
– پاره کردن یا از بین بردن یک یا چند برگ دفاتر
– ارائه دفاتر سال های قبل

مدارک مورد نیاز برای دفاتر پلمپ:

– مدارک هویتی مدیرعامل
– کپی مدارک ثبتی شرکت یا آگهی آخرین تغییرات
– ارائه درخواست دفاتر ممهور به مهر و امضای هیات مدیره

 

اخذ کداقتصادی، دفاتر پلمپ و امور ثبتی در موسسه دیاکو

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5٫00 out of 5)

Loading...