ثبت برند لباس یکی از سخت ترین انواع ثبت برند است که در این مقاله با ثبت این برند آشنا میشوید

امروزه افراد بسیاری به دنبال ثبت برند لباس هستند تا بتوانند در عرصه تجارت موفقیت آمیز عمل کنند و برند خود را مشهور کنند. برای ثبت برند باید مراحل مختلفی را طی کنید تا بتوانید برند خود را ثبت کنید و کارتان را در زمینه تجارت شروع کنید البته باید توجه کنید که هر برندی توسط کارشناسان برای ثبت تایید نمی شود لذا شما باید در این زمینه اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید برندتان را ثبت کنید.‌

همانطور که می دانید در ابتدا برند شما توسط کارشناسان این حوزه مورد بررسی قرار می گیرد و اگر شرایط لازم را دارا بود ثبت می شود در غیر این صورت برندتان ثبت نمی شود. در حقیقت ثبت برند لباس مزایای بسیار زیادی برای سرمایه‌ داران و کسانی که به دنبال راه اندازی تجارت برای خود هستند دارد.

چرا که دیگر برای تاسیس شرکت شان هیچ موانعی وجود ندارد و می‌ توانند با توجه به قوانین و مقرراتی که در این زمینه وضع شده است کار خود را شروع کنند.

برای ثبت شرکت در کرج میتوانید به صفحه اصلی وبسایت مراجعه کنید

اطلاعاتی در مورد برند تجاری

در ابتدا باید تعریفی از برند تجاری ارائه دهیم تا شما در مورد این مبحث اطلاعات کافی داشته باشید و بعد در ادامه در مورد چگونگی ثبت برند لباس به صورت مختصر مباحثی ارائه می دهیم. سوالی که بسیاری از افراد در مورد برند می پرسند این است که برند تجاری چیست.

در حقیقت باید اینگونه پاسخ داد که برند یک علامت و یا یک نشانه است که نام تجاری شما را به سایر مخاطبان می شناسند.  به طور کل باید در مورد برند تجاری این گونه بیان کنیم که برند تجاری نام شرکت و یا محصولات و خدمات است که شما برای سایر مخاطبان ارائه می دهید و در این راه به بازاریابی می پردازید. همانطور که می دانید همه محصولات و خدماتی که ارائه می دهید با نام برند شما شناخته می شوند.

اگر در آینده برندتان مشهور شود و شما موفقیت زیادی در زمینه بازاریابی و تجارت کسب کنید این موفقیت با نام برندتان به سایر مخاطبان شناسانده می شود و بالعکس اگر ضرر کنید و نتوانید به پیشرفت‌های عظیم دست یابید مخاطبانتان شرکت شما را با نام برندی که ثبت کرده اید می شناسند. همانطور که مشاهده کردید ارزش برند شما بسیار زیاد است به همین علت باید نامی را برگزینید که مناسب با کسب و کارتان باشد و برای مخاطبان جالب باشد.

 

هر برند باید چه شرایطی را برای ثبت دارا باشد؟

برای اینکه بتوانید برند تجاری خود را ثبت کنید باید همه شرایط را دارا باشید. در غیر این صورت کارشناسانی که به بررسی شرایط برند تان می پردازند برند شما را رد می کنند. اما توجه داشته باشید که اگر شرایط لازم برای ثبت برند را داشته باشید می توانید با ثبت کردن برند خود وارد عرصه تجارت شوید به درآمد زیاد دست یابید.

اما در مورد این شرایط باید بیان کنیم که برند شما باید با فرهنگ ایرانی و اسلامی هماهنگی داشته باشد و بر خلاف فرهنگ کشورمان نباشد. چرا که اگر نام برندتان مناسب نباشد در این صورت برند کاریتان رد می شود. علاوه بر این باید توجه داشته باشید که اگر به دنبال ثبت برند لباس هستید، برندی که ثبت می کنید نباید دارای علائم و اسامی نامناسب و گمراه کننده باشد. زیرا این مورد موجب رد برند تان می شود و دیگر نمی توانید به ثبت برند لباس بپردازید.

علاوه بر این اگر شما قصد ثبت برند لباس دارید و در این راه ثابت قدم هستید بهتر است در ابتدا با اطلاعات کامل وارد این راه شوید تا با بهره گیری از این اطلاعات بهترین نام را برای برند خود برگزینید. در این صورت دیگر مانعی برای رد کردن نام برندتان وجود ندارد و با رعایت برخی از قوانین و مقررات می توانید وارد بازار کار تجارت شوید.

 

ثبت برند لباس چه مزایایی دارد؟

ثبت برند لباس مزایای بسیار زیادی برای صاحبان برند دارد.

در این مقاله در مورد این مزایای منحصر به فرد که موجب کسب درآمد می شود مطالبی ارائه می دهیم. همانطور که می دانید داشتن یک برند کاری موجب می شود تا شما در بین افراد سرشناس و شناخته شده شوید. در این صورت اگر خدمات و محصولاتی که ارائه می دهید از کیفیت بالایی برخوردار باشد فروش شما افزایش پیدا می کند و چندین برابر قبل می شود.

در واقع با داشتن برند و یا نام تجاری ثبت شده و معتبر توانایی کسب درآمد زیادی را خواهید داشت. علاوه بر این اگر نام برندی که انتخاب می کنید زیبا و معتبر باشد، این نام در ذهن مشتریان می ماند و توجه مشتریان تان به این برند جلب می شود. در واقع در نتیجه این امر فروش محصولات و خدمات تان افزایش می یابد.

علاوه بر این از دیگر مزایای ثبت برند لباس می توانیم به این موضوع اشاره کنیم که داشتن برند معتبر می تواند به شما کمک کند تا اعتماد مشتریان را کسب کنید. زیرا زمانی که مشتریان به برند تان اعتماد کنند مانند این است که انگار به شما و محصولات تان اعتماد کرده اند وبا خیال راحت از شما خرید می کنند. در حقیقت ثبت برند لباس به شما کمک می کنند تا دیگر نگران این موضوع نباشید که افراد سودجو نام تجاری شما را کپی کنند.‌

 

برای ثبت برند لباس به چه مدارکی نیاز است؟ و عوامل رد برند چیست؟

برای ثبت برند لباس ابتدا باید با داشتن اطلاعات کافی اقدام کرد. شما باید برای ثبت برند مدارکی ارائه دهید تا بتوانید استارت فعالیت در حیطه تجارت را بزنید. اولین مدرک داشتن کپی شناسنامه و کارت ملی است. توجه داشته باشید که این مدارک مهم هستند و بدون یکی از این مدارک امکان ثبت برند لباس وجود ندارد. مدرک بعدی داشتن مجوز شغلی است.

در واقع شما می توانید با در دست داشتن جواز شغلی و یا کارت بازرگانی اقدام به ثبت برند تجاری خود کنید‌. مدارک دیگری که وجودشان الزامی است شامل کد پستی و آدرس و انتخاب نامی مناسب برای برندتان و واریز مبلغ تعیین شده است. توجه داشته باشید که باید از برند تان استعلام بگیرید و سپس با توجه به نظر کارشناسان ثبت برند باقی مراحل را طی کنید.

اما در مورد عواملی که موجب رد برند تان توسط کارشناسان می شود بیاد بیان کنیم که در بعضی از مواقع برند شما بر اساس قوانین تعیین شده انتخاب نشده است یعنی با قوانین تعیین شده مغایرت دارد و این یکی از مهمترین عوامل  رد برند شما توسط کارشناسان می باشد.

در واقع اگر این اتفاق بیفتد زمانی که برند تان را در سامانه مالکیت وارد کنید کارشناسان به بررسی آن می پردازند و بعد از انجام بررسی نام تجاری و یا برندتان شما رد می شود.

 

مراحل ثبت برند شامل چیست؟

برای ثبت برند لباس با یک سری از مراحل را طی کنید. مرحله اول انتخاب نام مناسبی با توجه به قوانین تعیین شده است. در واقع برای انتخاب نام برند باید به همه نکات توجه زیادی داشته باشید چرا که نام برند شما شناسنامه شرکت شما به حساب می آید و سال های سال با این نام در بین رقبا و مشتریان فعالیت می کنید.

اما دومین قدم استعلام برند است. همانطور که می دانید قبل از اینکه برند خود را ثبت کنید باید نام و علامت تجاری خود را در سایت استعلام کنید. در این صورت کارشناسان با بررسی دقیق نسبت به تایید و یا رد برند شما اقدام می‌ کنند.

اگر برند شما مطابق با شرایط و قوانین باشد تایید می‌ شود و به مرحله سوم یعنی تکمیل مدارک می رود. در حقیقت مدارکی که در قسمت فوق ذکر کردیم را باید به طور کامل داشته باشید و آنها را برای ثبت برند تکمیل کنید. اما مرحله بعدی کمی متفاوت است چرا که شما باید اظهارنامه علامت تجاری را کامل کنید.

در حقیقت اظهارنامه مهمترین فرمی است که برای ثبت شرکت باید کامل شود.  در مرحله پنجم باید هزینه‌های اداری را به طور کامل پرداخت کنید. با توجه داشته باشید که صاحب برند باید حتما تمام مشخصات فردی خود را وارد کند و این مشخصات نباید ناقص باشد.

مراحل پایانی ثبت برند لباس

زمانی که مدارک لازم را برای ثبت برند مورد نظر ارائه دادید به سراغ مراحل بعدی می روید. در حقیقت شما باید مدارک را در سامانه ارائه دهید و بعد مدتی را منتظر پاسخ کارشناسان باشید تا جواب نهایی صادر شود. این مدارک را باید به سامانه ثبت بفرستید.

بعد از زمان مشخصی کارشناسان به درخواست ثبت برند تان پاسخ رد و یا تایید می دهند. اگر برندتان رد شد که دیگر نیازی به مراحل بعدی نیست اما اگر درخواست تان موفقیت آمیز بود و کارشناسان تایید کردند مراحل بعدی را به شما اطلاع می دهند. در واقع اگر ایرادی در برند شما پیدا کنند مجدد برندتان برگشت می خورد و شما باید مراحل قبلی را مجدد طی کنید تا کارشناسان به بررسی دوباره بپردازند.

برای انجام این کار باید برای اثبات برند خود مبلغی به سامانه واریز کنید. در واقع اگر همه ی مراحل با موفقیت طی شد ظرف گذشت یک ماه نام برند انتخابی از سمت شما در سامانه گذاشته می شود و شما می توانید برند تان را مشاهده کنید. در حقیقت زمانی که ثبت برند لباس با موفقیت طی شود دیگر شما وارد عرصه کسب و کار و تجارت می شوید و می توانید به طور رسمی فعالیت خود را در این عرصه آغاز کنید.

 

اهمیت ثبت برند لباس

ثبت برند لباس می تواند تاثیرات زیادی در فروش گسترده محصولات داشته باشد. در واقع شما عزیزان اگر تولید کننده هستید و به گسترش کسب و کار خود فکر می کنید به شما پیشنهاد می کنیم حتما به ثبت برند تان بپر دازید. بسیاری از تولید کنندگان داخلی و‌خارجی توانسته اند با ثبت برند لباس به موفقیت های زیادی دست یابند.

چرا که برند و یا همان نام تجاری شما شناسنامه تولیدی تان به حساب می آید. اگر علاقه دارید تا لباسی که تولید می کنید با نام تولیدی تان به فروش رود حتما به ثبت برند توجه کنید و از آن غافل نشوید. امروز هدف از ثبت برند لباس افزایش فروش خدمات و محصولات است. در حقیقت ثبت برند مزایای زیادی دارد که موجب شده تا سرمایه داران برای گسترش کسب و کار خود و افزایش محبوبیت شرکت شان به آن روی آورند.

علاوه بر این ثبت برند موجب می شود تا از رقیبانی که در عرصه کاری شما هستند متمایز شوید و لباس هایی که تولید می کنید با نام تولیدی شما در کشور پخش شود. در این صورت دیگر شخصی نمی تواند از برند تجاری شما سوء استفاده کند. زیرا این برند فقط مخصوص شما است و سوء استفاده از آن پیگرد قانونی دارد. در این صورت محصولاتی که تولید می کنید فقط مخصوص شماست.

ثبت برند های لباس چه مزایایی برای صاحبان دارد؟

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در عرصه تولید پوشاک از اهمیت دوچندانی برخوردار است ثبت برند لباس است. در واقع با ثبت برند محصولاتی که تولید می کنید توسط مصرف کنندگان شناسایی می شود.

در این صورت به فروش بالایی دست می یابید. در واقع امروزه در کشورمان افراد زیادی هستند که به تولید پوشاک می پردازند به همین جهت بهتر است برای خود نام تجاری انتخاب کنید تا محصولات تان از سایر تولید کنندگان متمایز شود‌. زیرا این افراد رقبای سرسخت شما در پیشرفت کسب و کار به حساب می آیند.‌ لذا اگر می خواهید پیشرفت سریعی داشته باشید و به راحتی محصولات خود را تبلیغ کنید حتما از ثبت برند لباس غافل نشوید.

همانطور که در جریان هستید برای اینکه تبلیغ راحت تری داشته باشید باید برای محصولات خود یک نام تجاری انتخاب کنید تا مشتریان لباس های تولیدی شما را با این نام بشناسند. این روش به شما برای جذب بیشتر مشتری کمک بسیار زیادی می کند.

علاوه بر این باعث مشهور شدن برندتان می شود. در واقع زمانی که برند تان توسط مردم شناخته شد و بر روی زبان ها افتاد کسب و کار شما هم با مشهور شدن برند تان رشد می‌ کند و فروش تان بالا می رود. علاوه بر این با داشتن علامت تجاری و یا نام تجاری افراد زیادی برای خرید محصولات تان به شما اعتماد می کنند. در این صورت مشتریان بیشتری جذب می کنید.

اطلاعات بیشتری در مورد ثبت برند لباس

علامت تجاری یک علامتی است که با استفاده از آن کسب و کارها می توانند هویت خود را مشخص کنند. در واقع به این علامت لوگو و یا نماد تجاری می گویند. در واقع همان طرح هایی که بر روی کالاهای مختلف مشاهده می‌ کنید لوگو شرکت هایی هستند که توانسته‌اند برند خود را ثبت کنند

نکته مهم این است که بدون ثبت علامت تجاری شما نمی توانید از حق خود به صورت قانونی دفاع کنید. به همین علت اهمیت ثبت برند بسیار زیاد است در حقیقت شما می توانید در کنار رقبای تان و کسانی که در زمینه کاری شما فعالیت مستمر دارند از برند و نام تجاری خود دفاع کنید در این صورت دیگر رقبای شما به صورت قانونی حق ندارند تا از شما سوء استفاده کنند و شما می توانید با ثبت برند تجاری برای برندینگ شدن آن و رونق و گسترش شرکت تان تلاش زیادی کنید و به قله های موفقیت نزدیک شوید.

همانطور که می دانید اگر شما برند تان را ثبت کنید در قانون سال ۱۳۸۶ مصوب شده است هیچ شخصی حق ندارد از علامت تجاری تا سوء استفاده کند در این صورت توسط قانون مورد پیگیری قرار می گیرد و شما می توانید به صورت قانونی از حقوق مادی و معنوی علامت تجاری خود به دفاع برخیزید و سوء استفاده گران را محکوم کنید.

در واقع علامت تجاری همان نشانی است که کالاها و خدمات اشخاص حقیقی و حقوقی با استفاده از آن از یکدیگر متمایز می شوند و این اشخاص می توانند با توجه به قوانین کشور در صورت سوء استفاده از برند شان از سوء استفاده گران شکایت کنند.

مزایای کلی ثبت برند لباس

اما مجدد در مورد مزایای کلی ثبت برند لباس می توانیم بیان کنیم که اگر شما نشان تجاری خود را ثبت کنید می توانید شرکت خود را نام آور و مشهورکنید  و یا محصولات تولید شده خود را در میان عامه مردم معروف کنید. در واقع با این حساب مشتریان بیشتری جذب  خدمات و محصولات تان می شوند و می توانید به درآمدهای عظیمی دست بیابید.ثبت برند لباس برای سهامداران هم ارزش و اعتبار خاصی دارد. زیرا باعث می شود که سهام آنها با ارزش باشد و به درآمدهای کلانی دست پیدا کنند. همانطور که می دانید ثبت برند موجب می شود تا در عرصه بازاریابی و تجارت وارد شوید و بتوانید به صورت تخصصی بر روی پیشرفت شرکت خودکار کنید و نام تجاری خود را جهانی کنید. بسیاری از برندهای ایرانی هستند که توانسته‌اند با ثبت برند در کل جهان مشهور شوند. علاوه بر این یکی از مهم ترین دلایلی که موجب شده تا شرکت ها به سرمایه گذاری ترغیب شوند داشتن علامت تجاری ثبت شده است. اما مهمترین مزایای ثبت برند این است که تمام محصولات و کالاها و خدماتی که ارائه می دهید از دیگر محصولات و خدمات سایر شرکت های رقیب متمایز می شوند و می توانید با افزایش کیفیت خدمات و محصولاتی که ارائه می دهید به اعتبار بالایی دست یابید.

 

 شرایط کلی برای ثبت برند

برای ثبت برند باید یکسری از شرایط را داشته باشید تا بتوانید برند خود را ثبت کنید و به طور قانونی از آن دفاع کنید. همانطور که می دانید علامت تجاری به علت این که با نام یک شخص حقوقی و یا حقیقی ثبت می شود باید مجوزی وجود داشته باشد تا بتوان برند و یا نام تجاری را ثبت کرد. برای انجام این کار نیاز به مدارکی است که باید از طرف اشخاصی که قصد ثبت برند با نام خود را دارند ارائه شود. ما بخشی از این مدارک را در قسمت فوق ذکر کردیم اما باید توجه داشته باشید که برای ثبت برند نیازمند داشتن کپی شناسنامه و کپی کارت ملی صاحبان امضا است. علاوه بر توجه به این نکته ضروری است که براساس قوانین سازمان ثبت اسناد تجاری نامی که برای برند خود انتخاب می‌ کنید باید شامل کلمات فارسی باشد در غیر این صورت اگر نام تجاری شما از کلمات غیر فارسی و لاتین تشکیل باشد برند شما رد می شود در غیر این صورت باید فردی متقاضی است دارای کارت عضویت اتاق بازرگانی و یا کارت بازرگانی باشد. با ثبت کردن برند خود می توانید به مزایای زیاد آن دست پیدا کنید و همواره از بسیاری از امکاناتی که ثبت برند بدست می آورید برای پیشرفت کسب و کار خود استفاده کنید. به عنوان مثال شما می توانید با ثبت برند برای پیشرفت کسب و کار تان وام بگیرید. چرا که برند های ثبت شده اعتبار خاصی در برابر بانک ها دارند در این صورت شرایط گرفتن وام برای برندهای ثبت شده بسیار آسان‌تر است.

به چه علت ثبت برند اهمیت دارد؟

اهمیت ثبت برند بسیار زیاد است ما در این مقاله در مورد مزایای ثبت برند لباس برای کسانی که در این عرصه فعالیت می کنند مطالبی را ارائه می دهیم. امروزه مهمترین عاملی که موجب می شود تا بسیاری از شرکت ها به فکر ثبت برند خود باشند این است که این افراد می‌ توانند از سوء استفاده دیگران جلوگیری کنند و در صورتی که شخصی از نام تجاری شان سوء استفاده کرد بتوانند به صورت قانونی این موضوع را پیگیری کنند. پس می توان گفت اولین موضوعی که اهمیت ثبت برند را بالا می برد قانونی شدن است. در واقع شما می توانید با ثبت برند نام تجاری خود را شناخته شده کنید و با خیال راحت و بدون نگرانی از سوء استفاده کردن از برندتان به فعالیت بپردازید. همچنین ثبت برند موجب می شود تا مشتریان شما بتوانند به راحتی محصولات و خدمات شما را از میان محصولات رقبا یافته و از سایر رقبای تان تمایز دهند و به راحتی محصولاتتان را پیدا کنند. اما یکی از مهمترین مزایای ثبت برند بازاریابی است. همانطور که می دانید یکی از پایه های بسیار مهم هر تجارت بازاریابی است شما بدون داشتن نام تجاری ثبت شده نمی توانید بدون خطر به موفقیت برسید. چرا که در این بین ممکن است شخصی از نام تجاری شما سوء استفاده کند و برای به موفقیت رسیدن خود از زحماتی که در این راه کشیده اید سوء استفاده کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید