ثبت شرکت و برند در کرج می تواند گامی مهم برای شروع یک تجارت باشد که شاید بسیاری از افراد به دلایل مختلف نسبت به انجام آن کوتاهی می کنند. شاید مهمترین دلیلی که موجب می شود افراد از برداشتن این گام مهم صرف نظر کنند ترس از مالیات باشد. اما باید بدانید که مضراتی که عدم ثبت برند و همچنین ثبت شرکت برای شما به همراه دارد بسیار بیشتر از پرداخت های مالیات های قانونی می باشد که در نهایت قرار است صرف زیرساخت هایی برای پیشبرد اهداف کلی تمامی تجارت ها و افراد جامعه شود. حال اگر می خواهید اولین گام را محکم بردارید ما را در ادامه این مطلب همراهی کنید.

مراحل ثبت شرکت  در کرج

در ابتدا باید یکی از شرکت های معتبر و با سابقه در زمینه ثبت شرکت و برند در کرج را شناسایی کنید و سپس باید به کمک مشاوره ها و راهنمایی هایی که در اختیار میگیرد مراحل ثبت برند و همچنین ثبت شرکت را به درستی پشت سر بگذارید. اما پیش از آن این که شما با این مراحل آشنا شوید اهمیت بسیار زیادی در پیشبرد اهداف شما دارد. به همین دلیل هم ما در این مطلب به صورت جامع قصد داریم به معرفی مراحل ثبت شرکت بپردازیم و این مراحل را به شما معرفی کنیم که عبارت هستند از:

 •     انتخاب نوع شرکت

برای ثبت شرکت و برند در کرج ابتدا باید نوع شرکت خود را که در دسته بندی شرکت های تجاری و یا مدنی قرار می گیرد انتخاب کنید. هر یک از این شرکت ها ویژگی ها و شرایط مخصوص به خود را دارند. به همین دلیل ما در ابتدا شرکت های تجاری را به شما معرفی می کنیم و شما را به صورت کامل با این نوع از شرکت ها که رواج بیشتری هم دارد به صورت کامل آشنا می کنیم.

شرکت های تجاری

زمانی که شما در هنگام ثبت شرکت و برند در کرج انتخاب می کنید که شرکتی تجاری داشته باشید باید بدانید که این شرکت ها تحت قوانین تجاری کنترل و اداره می شوند. شرکت هایی که در آنها هدف کسب سود و جذب سرمایه و در نهایت تقسیم آن میان اعضا می باشد. در این بین شرکت برای رسیدن به این اهداف باید فعالیت هایی را داشته باشد. این فعالیت ها که در نهایت باید شرکت را به اهداف خود برساند باید به صورت کامل در حوزه تجارت و بازرگانی باشد تا شرکت تجاری معنا پیدا کند.

انواع شرکت تجاری

برای ثبت شرکت و برند در کرج باید بدانید که شرکت های تجاری که اولین نوع شرکت های معرفی شده به شما هستند؛ خود دارای انواع مختلفی هستند که شما باید به واسطه آن چه که به آن نیاز دارید، یکی از این انواع را انتخاب کنید. به همین دلیل می توانید پیش از دریافت مشاوره هایی که دیاکو به شما می دهد خودتان با مطالعه این مطلب تا حدودی نسبت به انواع شرکت های تجاری که می تواند یکی از انتخاب های شما باشد آشنایی پیدا کنید. به صورت کلی این شرکت ها به هفت نوع دسته بندی می شوند که عبارت اند از:

 1. شرکت با مسئولیت محدود

در برداشتن نخستین گام های ثبت شرکت و برند در کرج یکی از انتخاب های شما شرکت های تجاری می باشد که با مسئولیت محدود تاسیس می شوند. برای ثبت این شرکت ها شما باید حداقل دو شریک تجاری را برای خود داشته باشید و در مدارک خود معرفی نمایید. اگر می خواهید یک شرکت بازرگانی داشته باشید می توانید با حداقل 100 هزار تومان سرمایه این شرکت را برای خود تاسیس کنید این شرکت ها بر اساس مسئولیت های تعریف شده در ابتدای تاسیس به هر یک از اعضا مسئولیتی تا سقف سرمایه اولیه شرکت ارائه می دهد.

 1. شرکت سهامی خاص

شما می توانید در اولین گام برای ثبت شرکت و برند در کرج، شرکت های تجاری را انتخاب کنید که سهامی خاص هستند اما باید بدانید که برای این شرکت ها شما باید حداقل سه عضو را معرفی کنید. همچنین شما باید دو بازرس را در این شرکت ها داشته باشید. سرمایه اولیه ای که برای تاسیس این شرکت ها نیاز دارید به همان میزان شرکت های با مسئولیت محدود می باشد. شما در این شرکت ها باید مدیرعامل، نائب رئیس و همچنین رئیس هیئت مدیره را انتخاب و معرفی کنید.

 1. شرکت سهامی عام

همچنین این امکان برای شما وجود دارد که در اولین مراحل از ثبت شرکت و برند در کرج اقدام به ثبت یک شرکت تجاری با سهامی عام کنید. در این صورت شما باید تمامی موارد مربوط به سهامی خاص را از نظر میزان سرمایه اولیه، از نظر میزان افرادی که معرفی می کنید، تعداد بازرس ها و همچنین مشخص شدن وظایف هر یک از اعضا رعایت کنید. اما برای تاسیس این شرکت ها نیاز دارید که از بازار بورس و همچنین بانک مرکزی مجوزهای لازم برای این کار را دریافت کنید.

 1. شرکت های تضامنی

برای ثبت شرکت و برند در کرج، ثبت یک شرکت تجاری تضامنی هم می تواند یک انتخاب مناسب باشد. البته بسته به سیاست هایی که شما دارید. در این شرکت ها شما باید حداقل دو عضو داشته باشید تا با نام اعضا بتوانید شرکت خود را ثبت کنید. این شرکت ها به این صورت طراحی شده اند که شما می توانید برای مشاغلی مانند صرافی ها از این شرکت ها استفاده کنید و این نوع شرکت ها استفاده کنید. شرکت هایی که در آن مسئولیت بدهی ها در آن به عهده هر یک از اعضا به تنهایی می باشد.

 1. شرکت های نسبی

از دیگر انتخاب های شما در گام نخست ثبت شرکت و برند در کرج می تواند ثبت یک شرکت تجاری نسبی باشد. در این شرکت ها همه چیز دقیقا شباهت به شرکت های تضامنی دارد. یعنی شما باید حداقل اعضا را در آن رعایت کنید و حداقل سرمایه را نیز باید مشخص کنید. اما یک تفاوت عمده میان این دو نوع شرکت وجود دارد و آن هم این است که میزان مسئولیت هر یک از اعضا در برابر بدهی های برابر میزان سرمایه شرکت می باشد. این می تواند مهمترین تفاوت در این شرکت ها باشد.

 1. شرکت های تعاونی

از دیگر انواع شرکت ها که شما می توانید در اولین گام ثبت شرکت و برند در کرج انتخاب کنید، شرکت های تعاونی هستند. این شرکت ها باید حداقل 7 عضو داشته باشند. این هفت عضو به دو دسته اصلی تقسیم می شوند. دو نفر را بازرس های تشکیل می دهند و پنج نفر دیگر را اعضای اصلی تشکیل می دهند. اگر میخواهید یک اتحادیه روستایی و یا کشاورزی داشته باشید و امور مربوط به این دست موارد را کنترل و اداره کنید می توانید شرکت خود را با این عنوان و در این قابل ثبت کنید.

 1. شرکت های دانش بنیان

یکی دیگر از انواع شرکت های تجاری می باشد که در ثبت شرکت و برند در کرج بسیاری در خصوص این شرکت ها سوال می کنند و می خواهند یکی از انواع این شرکت ها باشند. شرکت های دانش بنیان شرکت هایی هستند که به صورت کلی دارای ابداعات و یا اختراعات مخصوص به خود می باشند. این شرکت ها می توانند به صورت شرکت های سهامی خاص و یا شرکت های با مسئولیت محدود به ثبت برسند. همچنین این امکان برای آنها وجود دارد که به صورت موسسه به کار خود ادامه دهند.

ثبت شرکت و برند در کرج در دیاکو
ارائه خدمات ثبت شرکت و برند در کرج با موسسه حقوقی
 •     تنظیم و آماده سازی مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

در ادامه روند ثبت شرکت و برند در کرج شما باید یک سری مدارک را در اختیار داشته باشید تا به واسطه آنها بتوانید شرکت مورد نظر را که حالا نوع آن را انتخاب کرده اید ثبت کنید. برای این کار شما به دو دسته از مدارک نیاز دارید. مدارکی که عمومی هستند و همه متقاضیان دارند و مدارکی که اختصاصی می باشد و شما باید این مدارک را تنظیم و تحویل دهید تا بتوانید مراحل ثبت شرکت خود را به خوبی و بدون هیچ مشکلی انجام دهید. در این بخش این دو مدرک را با یکدیگر بررسی می کنیم.

 1. مدارک عمومی مورد نیاز برای ثبت شرکت

برای ثبت شرکت و برند در کرج شما باید مدارکی مانند اوراق شركت، اساسنامه، شرکتنامه و غیره را در اختیار داشته باشید که در این زمینه مشاوران دیاکو به شما کمک می کنند. اما در کنار این مدارک که در دسته مدارک عمومی قرار دارد شما باید مدارک مربوط به مشخصات خود و همچنین اعضای مربوط به شرکت نظیر کارت ملی، شناسنامه و مواردی از این دست را در اختیار داشته باشید و اسکن و کپی آنها را ارائه دهید.

 1. مدارک اختصاصی مورد نیاز برای ثبت شرکت

در ادامه ثبت شرکت و برند در کرج باید بدانید که برای برخی از شرکت های سهامی عام و یا تعاونی ها شما علاوه بر مدارکی در بخش عمومی نیاز دارید به یک سری مجوز دیگر نیز نیاز دارید. اما برای این که شما در این زمینه سر در گم نشوید ما این موارد را در قالب مشاوره های رایگان در اختیار شما قرار می دهیم. برای همین منظور شما می توانید از طریق شماره های تماس مندرج در این وب سایت با کارشناسان ما در دیاکو تماس حاصل نمایید.

 •     ارسال مدارک ثبت شرکت

در ادامه روند ثبت شرکت و برند در کرج شما باید مدارکی که آماده کرده اید را ارسال کنید. این کار برای شما می تواند به منزله رسیدن به بخش های نهایی ثبت شرکت باشد. در این بخش شما پس از یک بررسی دقیق نهایی و همچنین تصمیم گیری دقیق در خصوص نوع شرکت، اقدام به اسکن مدارک کرده و این مدارک را ارسال می کنید. بعد از آن هم هزینه های مربوط به آن را پرداخت می کنید و در نهایت منتظر میمانید تا تاییدیه های لازم برای شما ارائه شود. این مرحله را به صورت کامل دیاکو برای شما انجام می دهد.

ثبت شرکت و برند در کرج چقدر زمان می برد؟

باید بدانید که پروسه ثبت شرکت و برند در کرج می تواند به عوامل مختلفی بستگی داشته باشد که برخی از این موارد در دست افراد و پرسنل دیاکو می باشد و برخی دیگر از این عوامل بستگی به سازمان های ارائه دهنده مجوزها دارد. به همین دلیل نمی توان زمان دقیقی را برای آن در نظر گرفت اما این زمان می تواند چیزی حدود یک هفته الی ده روز طول بکشد و در نهایت مراحل ثبت شرکت شما به صورت کامل انجام شود.

اما در روند ثبت شرکت و برند در کرج معمولا دو روز را برای تعیین نام شرکت در نظر میگیرند تا در نهایت به صورت قطعی و مشخص اعلام شود. سپس سایر زمان بستگی به ارسال مدارک دارد و در نهایت پس از ارسال مدارک به اداره ثبت باید منتظر ماند تا این اداره تمامی مدارک را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد. تمامی این امور در این اداره صورت می گیرد و در نهایت نتیجه نهایی به کل به عنوان شرکت ارسال کننده مدارک داده می شود. در نهایت ما به شما اعلام می کنیم که شرکت شما با موفقیت کامل به ثبت رسیده است.

آیا امکان ثبت فوری شرکت وجود دارد؟

در برخی از موارد شاید شما نیاز داشته باشید که روند ثبت شرکت و برند در کرج را سرعت بیشتری طی کنید که به این شرایط ثبت فوری گفته می شود. اما آیا چنین ثبتی وجود دارد؟ باید بدانید که برای همه شرکت ها و در همه شرایط این امکان وجود ندارد. شما باید برای این که از شرایط ثبت شرکت فوری در کرج توسط دیاکو آگاه شوید باید با ما و کارشناسان و مشاوران ما در دیاکو تماس حاصل نمایید تا ما شما را از این شرایط آگاه کنیم و بررسی کنیم که آیا شما واجد شرایط برای ثبت فوری هستید یا خیر؟

الزامات و شرایط ثبت شرکت ها

برای این که شما بتوانید شرکت خود را ثبت کنید باید برخی از الزامات را به صورت کامل رعایت کنید. در واقع پروسه ثبت شرکت و برند در کرج برای شما بدون این موارد نمی تواند ممکن باشد. از همین رو هم ما به شما این موارد را معرفی می کنیم تا شما بتوانید با استناد به آن چه در این مطلب عنوان شده است این الزامات و شرایط را در ابتدا برای خود ایجاد کنید و سپس برای ثبت شرکت و یا ثبت برند خود اقدام نمایید.

 1. ثبت نام در ثنا برای ثبت شرکت

اولین مورد از الزامات ثبت شرکت و برند در کرج این است که شما پیش از آن که به صورت قانونی برای ثبت شرکت خود اقدام کنید باید ابتدا در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشید. شما باید این پیش نیاز را داشته باشید تا امکان ثبت شرکت برای شما وجود داشته باشد. توجه کنید که این مرحله مدرکی به شما ارائه نمی دهد بلکه به صورت سیستمی این موضوع به صورت کامل برای شما ثبت می شود. شما هم می توانید به صورت حضوری و هم می توانید به صورت آنلاین ثبت نام خود را در سامانه ثنا تکمیل نمایید.

 1. ثبت امضا الکترونیک

یکی دیگر از مواردی که در پروسه ثبت شرکت و برند در کرج شما به آن نیاز دارید ثبت امضا الکترونیک می باشد. البته باید بدانید که این الزام هنوز هم در برخی از موارد نادیده گرفته می شود و مشکلی را برای شما ایجاد نمی کند. اما این کار مزایای زیادی برای شما می تواند داشته باشد. از همین رو ما به شما توصیه می کنیم این اقدام را حتما انجام دهید. نکته مهم در خصوص این قانون و شرایط این است که شما به مراجعه حضوری برای این کار نیازی ندارید و با تکیه بر راهنمایی های ما می توانید به راحتی بدون مراجعه حضوری این کار را انجام دهید.

آیا ثبت شرکت برای شروع فعالیت شرکت کافی است؟

شاید پس از ثبت شرکت و برند در کرج این سوال برای شما وجود داشته باشد که آیا با ثبت شرکت می توانید فعالیت های خود را آغاز کنید و یا برای این که به صورت رسمی بتوانید فعالیت های خود را آغاز کنید نیاز به دریافت مجوزهایی به صورت جداگانه و ویژه نیز دارید؟ در پاسخ به این سوال باید به شما بگوییم که شما هم نیاز به چنین مجوزهایی دارید و هم نسبت به آنها بی نیاز هستید.

به صورت کلی نمی تواند این مسئله را در پروسه ثبت شرکت و برند در کرج به شما عنوان کرد. شما می توانید در این بخش تنها این را بدانید که برخی از شرکت ها برای این که فعالیت های خود را آغاز کنند باید مجوزهایی را دریافت کنند و بسیاری از شرکت ها نیازی به مجوز ندارند. ما در طول پروسه به صورت شفاهی و بر اساس نوع شرکتی که شما انتخاب کرده اید و همچنین نام شرکت و زمینه فعالیتی که دارید به شما در این باره اطلاعات بیشتری را ارائه خواهیم کرد.

چگونه شرکت خود را ثبت کنیم؟

شاید برای ثبت شرکت و برند در کرج نیاز به یک شرکت ثبتی داشته باشید و شاید هم دوست داشته باشید که این کار را به صورت شخصی خودتان انجام دهید. اگر در دسته افرادی هستید که دوست دارید شرکت خود را به تنهایی و بدون نیاز به کسی و بدون هزینه های دستمزد، ثبت کنید باید به شما بگوییم که این کار برای شما ممکن می باشد و شما می توانید این کار را بدون هیچ مشکلی انجام دهید و صفر تا صد همه مراحل را خودتان با راهنمایی ها و مشاوره های رایگان پیش ببرید.

همچنین می توانید پروسه ثبت شرکت و برند در کرج به یک شرکت ثبتی واگذار کنید تا این شرکت برای شما کار ثبت را انجام دهد. اما کدام یک از این روشها می تواند برای شما بهتر باشد؟ اگر به دنبال کاهش هزینه های خود هستید باید خودتان برای ثبت شرکت اقدام کنید. اگر به دنبال صرفه جویی در زمان هستید باید به شرکت های ثبتی واگذار کنید. اما این نکته مهم را هم باید بدانید که شرکت های ثبتی در این زمینه مهارت ها و تجربه های بسیار بیشتری نسبت به شما دارند. از همین رو این شرکت ها در این زمینه می توانند بیشتر به شما کمک کنند.

مراحل ثبت برند در کرج

ثبت شرکت و برند در کرج توسط دیاکو صورت می گیرد. نکته مهمی که باید بدانید این است که برند و شرکت دو امر کاملا متفاوت هستند و هر یک ویژگی های خاص خود را دارند. به این ترتیب مراحلی که برای ثبت هر یک از آنها در نظر گرفته می شود هم می تواند کاملا متفاوت باشد. از همین رو در ادامه مراحل ثبت برند را هم به صورت مجزا برای شما عزیزان شرح خواهید داد که عبارت اند از:

 1. انتخاب نام برند و استعلام

در اولین گام از پروسه ثبت شرکت و برند در کرج شما باید نام مورد نظر خود را انتخاب کنید. سپس باید استعلام های لازم را دریافت کنید. اگر ثبت برند را به ما واگذار کنید ما این استعلام ها را برای شما انجام می دهیم و اگر قصد داریم این کار را با آزمون و خطا خودتان انجام دهید باید وارد سایت رسمی ثبت برند شوید و در آن بخش برند مورد نظر خود را انتخاب کرده و استعلام آن را دریافت کنید، اگر قبلا ثبت نشده باشد شما مجاز به تلاش برای ثبت برند هستید.

 1. مدارک مورد نیاز خود را آماده کنید.

در دومین قدم از پروسه ثبت شرکت و برند در کرج شما باید مدارک خود را برای اداره ثبت ارسال کنید. شما یا برند خود را در زیر مجموعه یک شرکت یا یک صنف می خواهید ثبت کنید. به همین دلیل باید مدارک مربوط به هویت خود و شرکت یا صنف خود را ارسال کنید. برای این کار باید اسکن این مدارک را دریافت کنید و سپس به راحتی کار ثبت را انجام دهید و در نهایت منتظر بمانید تا مدارک شما ارسال شود و شما بعد از آن به سراغ سایر مراحل بروید..

 1. اظهارنامه خود را در سایت ثبت کنید.

در ادامه شما باید برای ثبت شرکت و برند در کرج اظهارنامه خود را در سایت ثبت کنید. این یکی از بخش های مهم می باشد به همین دلیل به شما توصیه می کنیم که حتما برای کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی های کاربردی برای ثبت اظهارنامه با ما در تماس باشید تا ما شما را به صورت کامل در این خصوص راهنمایی کنیم و شما بتوانید به راحتی این مرحله را هم پشت سر بگذارید و در آن موفق شوید.

 1. هزینه های لازم را پرداخت کنید.

در این مرحله از ثبت شرکت و برند در کرج شما باید در همان وب سایت هزینه های لازم را پرداخت کنید. اگر ثبت برند خود را به سپرده باشید ما هزینه آن را قبلا از شما دریافت کرده ایم و خودمان به شکلی ایمن پرداخت را با مسئولیت خودمان برای شما انجام می دهیم و دیگر شما نیاز نیست که به صورت انفرادی و شاید در شرایط غیر ایمن نسبت به پرداخت هزینه های ثبت اقدام کنید.

 1. چاپ آگهی تقاضا برای ثبت در روزنامه رسمی.

از دیگر قدم هایی که شما در پروسه ثبت شرکت و برند در کرج باید انجام دهید چاپ درخواست خود در روزنامه رسمی می باشد که باید مدت ده الی پانزده روز بعد از ثبت برند صورت بگیرد. این کار یکی از مراحل بسیار مهم و حساس می باشد که از الزامات محسوب می شود که شما نباید آن را به صورت کامل نادیده بگیرید. نگران این مورد هم نباشید ما در این رابطه شما را می توانیم راهنمایی کنیم و یا خودمان این کار را برای شما انجام می دهیم.

 1. مراجعه حضوری به اداره مالکیت

در ادامه روند ثبت شرکت و برند در کرج شما پس از گذشت یک ماه از اقدام به چاپ آگهی در روزنامه رسمی و عدم اعتراض به برندی که ثبت کرده اید باید به صورت حضوری به اداره مالکیت معنوی مراجعه نمایید. اما باید این را بدانید که قبل از مراجعه شما باید منتظر بمانید تا پیامک تایید برای شما ارسال شود. پس از آن که کار شما به درستی پیش رفت و تاییدیه های نهایی انجام شد، شما باید با مراجعه حضوری این مراحل را به پایان خود نزدیک کنید.

 1. پرداخت هزینه های حق الثبت

در ادامه شما باید برای تکمیل کردن پروسه ثبت شرکت و برند در کرج هزینه های مربوط به حق الثبت خود را پرداخت کنید. این کار برای شما شامل هزینه های زیادی نمی باشد. اما باید به صورت حضوری در اداره مالکیت این کار را انجام دهید تا کار شما به مراحل پایانی خود نزدیک شود. این هزینه ها برای برندهای حقیقی چیزی حدود 120 هزار تومان و برای شرکت های حقوقی چیزی حدود 240 تومان می باشد. اما امکان دارد که شما بخواهید برند خود را در سه طبقه بندی و یا بیشتر ثبت کنید. برای این کار هم باید به ازای هر طبقه مبلغ مختصری که را که چندان بالا نمی باشد پرداخت کنید.

 1. چاپ دوباره در روزنامه رسمی کشور

در ادامه پروسه ثبت شرکت و برند در کرج شما باید به سراغ چاپ درخواست خود در روزنامه رسمی بروید. این کار برای نوبت دوم صورت می گیرد. دلیل آن هم این است که دیگر هیچ گونه اعتراضی صورت نگرفته باشد و شما بدون این که اعتراضی را روی پرونده خود داشته باشید موفق شوید که برند خود را به صورت کامل به ثبت برسانید.

 1. دریافت گواهی ده ساله ثبت

در نهایت مراحل ثبت برند شما به صورت کامل به پایان می رسد. شما دیگر می توانید گواهی ده ساله ثبت برند خود را دریافت کنید و تا ده سال و پیش از تمدید به کار با برند خود ادامه دهید و در موعد مقرر نسبت به تمدید دوباره اقدام کنید.

سخن پایانی

ثبت شرکت و برند در کرج یکی از اقداماتی است که شما به صورت انفرادی و فردی می توانید نسبت به انجام آن اقدام کنید. اما باید بدانید که برای این کار نیاز به راهنمایی ها و مشاوره هایی کارشناسی دارید تا بتوانید موفقیت خود را تضمین کنید. برای این منظور می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید و ضمن دریافت مشاوره رایگان به راحتی اقدامات لازم را به کارشناسان ما بسپارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید