در این مقاله به نمونه ای از صورتجلسه افزایش سرمایه شرکت سهامی خاص به صورت رایگان اشاره شده است. متقاضیان گرامی می توانند تمامی اطلاعات مربوطه را با رعایت مقررات قانونی تکمیل و درج نمایند.

 

نکات مهم در مورد افزایش سرمایه در شرکت سهامی خاص:

  • تمامی صورتجلسات از جمله صورتجلسه افزایش سرمایه باید پس از امضای اشخاص مجاز و با مهر آن شخص حقوقی بر روی سربرگ شخص حقوقی مربوطه تنظیم و به اداره ثبت شرکتها ارسال شود.
  • اظهارنامه ثبت شرکت های سهامی خاص را در دو نسخه از اداره ثبت شرکت ها تهیه و پس از تکمیل نمودن آن، کلیه اعضای هیأت مدیره آن را امضاء و به همراه صورتجلسه هیأت مدیره و و مجمع عمومی فوق العاده به اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری ارسال می کنند.
  • گواهی بانکی دایره مبنی بر پرداخت افزایش سرمایه به ضمیمه صورتجلسه به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ارسال و مبلغ پرداختی بابت افزایش سرمایه در متن قید شود.
  • در صورتی که افزایش سرمایه از محل مطالبات نقدی اشخاص از شرکت باشد، فهرست مطالباتی که به تایید بازرسی یا بازرسان قانونی شرکت رسیده و به همراه صورتجلسه به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری ارسال شود.
  • صورتجلسه هیأت مدیره در خصوص افزایش سرمایه شرکت باید حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از اجرای افزایش سرمایه به اداره ثبت شرکتها و مؤسسات غیر تجاری ارسال شود. (در اجرای ماده 163 لایحه اصلاحی قانون تجارت)
  • صورتجلسه در چند نسخه تنظیم و پس از امضای اعضای هیأت مدیره در زیر تمامی صفحات ظرف سه روز یک نسخه به اداره پست تحویل و سپس بارکد پستی در سامانه ثبت شرکت ها درج شود.
  • فهرست سهامداران پس از فروش سرمایه که به امضا و تایید هیات مدیره رسیده است به همراه صورتجلسه به اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیر تجاری ارسال شود.
  • کلیه مراحل پذیرش صورتجلسات از طریق سامانه اینترنتی به آدرس http://irsherkat.ssaa.ir انجام می شود.به منظور دسترسی به کلیه اطلاعیه ها و بخشنامه ها و آخرین دستورالعمل نحوه پذیرش و ثبت درخواست تاسیس و تغییرات اینترنتی. ، علاوه بر مراجعه به راهنمای سایت فوق، می توانید به پایگاه اطلاع رسانی ثبت شرکت به آدرس http://sherkat.ssaa.ir نیز مراجعه نمایید تا عملیات لازم انجام شود.

 

 

نمونه ای از صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده در خصوص عملی شدن افزایش سرمایه در شرکت سهامی خاص:

بسمه تعالی
نام شرکت : __________________________
شماره ثبت شرکت : __________________________
سرمایه ثبت شده : __________________________
شناسه ملی : __________________________
صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت __________________________ سهامی خاص ثبت شده به شماره __________________________ در ساعت __________________________ مورخ __________________________ با حضور کلیه / اکثریت سهامداران در محل قانونی شرکت تشکیل گردید.

در اجرای مفاد ماده 101 لایحه اصلاحی قانون تجارت:

خانم/ آقای __________________________ به سمت رئیس جلسه

خانم/ آقای __________________________ به سمت ناظر رئیس

خانم/ آقای __________________________ به سمت ناظر جلسه

خانم / آقای __________________________ به سمت منشی جلسه انتخاب شدند.

به پیشنهاد هیئت مدیره و ملاحظه گزارش بازرس قانونی شرکت دایر بر لزوم افزایش سرمایه از مبلغ __________________________ ریال به مبلغ __________________________ ریال از محل (1ـ پرداخت نقدی 2ـ تبدیل مطالبات نقدی حاصل شده اشخاص از شرکت 3ـ انتقال سود تقسیم نشده یا اندوخته یا عواید حاصله از اضافه ارزش سهام جدید به سرمایه شرکت 4ـ تبدیل اوراق قرضه به سهام) تجدید ارزیابی دارایی های ثابت مورد تصویب مجمع واقع شد.

نمونه ای از صورتجلسه هیئت مدیره در خصوص عملی شدن افزایش سرمایه در شرکت سهامی خاص:

بسم تعالی
نام شرکت : __________________________
شماره ثبت شرکت : __________________________
سرمایه ثبت شده : __________________________
شناسه ملی : __________________________
صورت جلسه هیئت مدیره شرکت __________________________ سهامی خاص ثبت شده به شماره __________________________ در ساعت __________________________ مورخ __________________________ با حضور کلیه / اکثریت اعضا تشکیل گردید.

بنا به اختیار حاصله تفویض مجمع عمومی فوق العاده مورخ __________________________ در خصوص افزایش سرمایه به هیئت مدیره و با رعایت تشریفات مقرر اساسنامه و لایحه اصلاحی قانون تجارت سرمایه شرکت از مبلغ __________________________ به مبلغ __________________________ از محل __________________________ ریال افزایش یافت.

سرمایه شرکت مبلغ __________________________ ریال منقسم به سهم __________________________ ریالی با نام / بی نام یا تواما که تماما پرداخت شده می باشد افزایش یافت.

ماده __________________________ اساسنامه شرکت به شرح مذکور اصلاح می گردد.

به خانم/ آقای __________________________ (احدی از اعضای هیئت مدیره یا سهامداران یا وکیل رسمی شرکت) وکالت داده می شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت ها نسبت به ثبت صورت جلسه و پرداخت حق الثبت و امضای زیر دفاتر ثبت اقدام نماید.

امضای اعضای هیئت مدیره:
رئیس جلسه
ناظر جلسه
ناظر جلسه
منشی جلسه
به هیئت مدیره اختیار داده می شود که نسبت به عملی نمودن افزایش سرمایه اقلام و پس از عملی شدن افزایش سرمایه به مبلغ __________________________ ریال (یا تا میزان مبلغ __________________________ ریال و یا تا مبلغ واریزی __________________________ حداکثر در مدت __________________________ نسبت به ثبت آن در اداره ثبت شرکت ها اقدام نماید.

امضای اعضای هیئت مدیره:

رئیس جلسه __________________________

ناظر جلسه __________________________

ناظر جلسه __________________________

منشی جلسه __________________________

 

لازم به ذکر است تنظیم صورتجلسه افزایش سرمایه بدون اطلاع کامل و عدم رعایت مفاد قانونی ممکن است منجر به شکست پرونده و طولانی شدن روند ثبت تغییرات مورد نظر شود. در نتیجه می تواند خسارات زیادی را برای کار آینده متقاضی به همراه داشته باشد. لذا توصیه می شود کلیه امور مربوط به افزایش سرمایه شرکت سهامی را به موسسات حقوقی معتبر در این زمینه بسپارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید