بعد از انجام کلیه امور ثبت شرکت‌ها چنانچه قصد داشته باشید به هر دلیلی موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص خود را تغییر دهید باید صورتجلسه ای مبنی بر تغییرات موضوع شرکت تنظیم نمایید یا حتی اگر تصمیم داشته باشید موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص خود را گسترده تر کنید یک صورتجلسه مبنی بر صورتجلسه تغییر موضوع فعالیت شرکت تنظیم باید نمایید زیرا موضوع فعالیت شرکت، هویت اصلی یک شرکت و هدف‌های آن را مشخص می‌نماید. همچنین لازم به ذکر است اگر موضوع فعالیت فعلی شما نیاز به جواز داشته باشد ارائه یک نسخه کپی برابر اصل مجوز باید به همراه متن صورتجلسه به اداره ثبت شرکت‌های استان مربوطه ارسال گردد.

 

تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص در استان البرز:

موضوع یک شرکت سهامی خاص با توجه به اهدافی که شرکا دارند می‌تواند تغییر باید یا در صورتی که اعضای شرکت صلاح بدانند افزایش یا کاهش پیدا کند. ما در این مقاله قصد داریم کلیه نکات مربوط به تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص را خدمتتان ارائه دهیم اما این نکته فقط مختص شرکت‌های سهامی خاص نمی‌باشد بلکه تمامی شرکت‌ها می‌توانند موضوع فعالیت خود رابهه طور جزئی یا به طور کامل تغییر دهند. پس با این تفاصیر هرگونه تغییر در موضوع فعالیت شرکت نیازمند تنظیم صورتجلسه الحاق به موضوع یا صورتجلسه تغییر موضوع فعالیت می‌باشد.

برای تنظیم صورتجلسه تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص باید نکات مهمی را مورد توجه قرار داد که به تمامی موارد اشاره خواهیم داشت زیرا این امر نیازمند دقت می‌باشد و تمامی امور باید به طور دقیق و شفاف در متن صورتجلسه ذکر گرد.

 

مدارک مورد نیاز جهت افزایش، کاهش یا تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص در کرج:

 •  صورتجلسه تنظیم شده ی شرکت سهامی خاص
 •  ارائه تصویر آگهی تاسیس به همراه روزنامه رسمی شرکت سهامی خاص
 • تصویر روزنامه رسمی آخرین تغییرات شرکت سهامی خاص در صورت موجود
 • یک نسخه کپی برابر اصل از مدارک شناسایی همه اعضای شرکت سهامی خاص

 

 

نکات مهم در خصوص تنظیم صورتجلسه تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص در استان البرز:

 •  تمامی صورتجلسه های تنظیم شده باید توسط کلیه سهامداران امضا و روی سربرگ شخصیت حقوقی مهر و به اداره ثبت شرکت‌های استان مربوطه ارسال شود.
 • در صورتی که موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص نیاز به مجوز داشته باشد باید برای دریافت آن اقدام نمود و طی مدت زمان سه روز به اداره ثبت شرکت‌ها ارائه گردیده و بارکد پستی آن در سامانه ثبت شرکت ها https://irsherkat.ssaa.ir وارد شود.
 • صورتجلسه باید در 2 نسخه تنظیم شود و تمامی صفحات توسط هیات مدیره امضا شده و یک نسخه از آن به اداره پست تسلیم شود.

 

مراحل تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص در استان البرز:

 • جهت تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص ابتدا باید مجمع عمومی فوق العاده‌ای تشکیل شود.
 • سپس صورتجلسه ای مبنی بر تغییر موضوع فعالیت شرکت سهامی خاص تنظیم شود و ذیل آن توسط کلیه اعضای هیات مدیره امضا و مهر شرکت پای تمامی صفحات درج گردد.
 • بر اساس تشخیص کارشناسان جلسه اگر موضوع فعالیت نیاز به مجوز دارد باید اخذ یا ارائه گردد.
 • لیست کلیه سهامدارانی که در جلسه مجمع عمومی فوق العاده‌ حضور داشته‌اند باید تهیه و امضا شود.
 • در نهایت اصل صورتجلسه تنظیم شده به همراه فهرستی از سهامدارانی که در جلسه مجمع عمومی فوق العاده‌ حضور داشته‌اند باید به اداره ثبت شرکت‌ها تحویل داده شود.

مجمع عموعی فوق العاده چیست؟

مجمع عمومی فوق العاده به جلسه یا تجمعی از صاحبان و سهامداران شرکت‌های سهامی خاص گفته می‌شود که به دلایل مختلفی جهت انجام تغییرات گرد هم جمع می‌شوند. همچنین گرفتن تصمیمات مهم درباره مشخص نمودن موضوع فعالیت از جمله اقدامات اساسی و مهم به عهده این مجمع می‌باشد.

 

نمونه‌ ای از صورتجلسه تغییر موضوع فعالیت در شرکت‌های سهامی خاص در کرج:

بسمه تعالی
نام شرکت: ____________
شماره ثبت شرکت: ____________
سرمایه ثبت شده در شرکت: ____________
شناسه ملی شرکت: ____________
صورت جلسه مجمع عمومی فوق العاده شرکت ____________ سهامی خاص ثبت شده به شماره ____________ در تاریخ ____________ ساعت____________ با حضور کلیه یا اکثریت سهامداران در محل قانونی شرکت (در صورتی که مجمع عمومی در محلی غیر از شرکت تشکیل شده باشد آدرس آن محل در قسمت محل قانونی شرکت نوشته شود) تشکیل گردید.

در اجرای مفاد ماده 101 لایحه اصلاحی قانون تجارت:
خانم/ آقای ____________ به سمت رئیس جلسه
خانم/ آقای ____________ به سمت ناظر رئیس
خانم/ آقای ____________ به سمت ناظر جلسه
خانم/ آقای ____________ به سمت منشی جلسه انتخاب شدند.

دستور جلسه: تغییر موضوع یا (الحاق به موضوع شرکت سهامی خاص) مورد بحث و بررسی قرار گرفت در نتیجه موضوع شرکت به نحو زیر تغییر یافت. ________________________________________________ و ماده ____________ اساسنامه به شرح فوق اصلاح می‌گردد.

 

به خانم/ آقای ____________ احدی از سهامداران، مدیران یا وکیل رسمی شرکت وکالت داده می‌شود که ضمن مراجعه به اداره ثبت شرکت های استان مربوطه نسبت به ثبت صورت جلسه و پرداخت حق الثبت و امضای زیر دفاتر ثبت اقدام نماید.

امضای هیئت رئیسه جلسه:

رئیس جلسه ____________

ناظر جلسه ____________

ناظر جلسه____________

منشی جلسه ____________

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید