پس از ثبت شرکت در کرج و اتمام کار های تاسیس آن موسسین توانایی و امکان انجام کلیه فعالیت های مربوط به موضوع شرکت را دارند. ثبت شرکت در کرج انجام کارها را رسمی و قانونی می کند. ولی بعد از ثبت شرکت موسسین باید اقدام به انجام برخی از کارها بکنند که در صورت عدم انجام آن مجبور به تحمل مشکلات و پرداخت جریمه های مالی خواهند شد.

اقدامات ضروری پس از ثبت شرکت در کرج

_دریافت دفاتر پلمپ قانونی
_اقدام به تشکیل پرونده مالیاتی
_ثبت نام کد اقتصادی
دفاتر پلمپ به دفاتری گفته می شود که تمامی مراودات مالی مثل درآمد و هزینه های شرکت در آن به صورت کتبی ثبت گردد.
هم چنین اقدام به تشکیل پرونده مالیاتی وسیله ای برای شناخته شدن شما به عنوان یک فعال اقتصادی از طرف اداره دارایی است.
اخذ و ثبت نام کد اقتصادی نیز برای رهگیری مراودات مالی به کار برده می شود. لازم به ذکر است داشتن کد اقتصادی برای شرکت در مزایدات و مناقضات ضروری و دارای اهمیت است.

برای انجام اقدامات لازم بعد از ثبت شرکت در کرج از چه مرحله ای باید شروع کنیم؟

اعضای شرکت به عنوان شخصیت های حقوقی آن باید از تمامی اقدامات اطلاع کافی داشته باشند. برای کسب اطلاعات بهتر است از تجربیات و آگاهی های یک مشاور کاردان بهره بگیرید. در این راستا همکاری و بهره گیری از موسسه های ثبت شرکت در کرج کمک شایانی به شما خواهد کرد.

ثبت شرکت در کرج

مراحل انجام اقدامات ضروری بعد از ثبت شرکت در کرج

فاکتورهایی از قبیل مدارک،زمان مناسب و هزینه در اقدامات ضروری بعد از ثبت شرکت در کرج دارای اهمیت است.
در مرحله اول باید اظهارنامه دریافت دفاتر پلمپ شرکت خود را به اداره ثبتی بفرستید سپس اقدام به تشکیل پرونده مالیاتی در اداره مالیات محل ثبت شرکت کنید. مدت زمان تعیین شده برای اخذ دفاتر پلمپ و تشکیل پرونده مالیاتی دو ماه پس از ثبت شرکت است که در غیر این صورت متحمل پرداخت جریمه مالیاتی خواهید شد.

توضیحاتی در خصوص اقدامات ضروری بعد از ثبت شرکت در کرج

طبق قوانین بعد از به ثبت رساندن شرکت اقدامات ضروری و مهمی باید انجام گیرد. شما بعد از ثبت شرکت خود و دریافت شماره ثبت،مدارکی از قبیل اساسنامه،اظهارنامه،شرکت نامه،تقاضانامه و درج آگهی تاسیس آن در روزنامه رسمی شرکت صاحب اختیار انجام کارهای مربوط در حوزه فعالیت شرکتتان هستید و بعد از ثبت شرکت در کرج موظف به انجام برخی کارها برای طی مراحل قانونی هستید.
در خصوص اقدامات بعد از ثبت شرکت در کرج می توان آن ها را به دو دسته اختیاری و اجباری تقسیم نمود.

اقدامات ضروری شامل پلمپ دفاتر مالی شرکت می شود. این دفاتر جهت ثبت و درج حساب های مالی شرکت از ابتدای تاسیس تاپایان سال مالی استفاده می شود. به طور کلی هر شرکتی موظف به تهیه یک دفتر مالی که شامل یک جلد روزنامه و یک جلد دفتر کل است. هر سال مالی شرکت در اساسنامه آن قید شده است ولی به طور معمول شروع آن از فروردین تا پایان اسفند ماه است. دفاتر پلمپ به وسیله دارایی و ثبت شرکت ها پلمپ و به اصطلاح ورق شماری و منگوله دار می شود.پلمپ نیز به معنای شمارش ورق های دفاتر و قید نام شرکت روی آن ها و منگوله کردنشان گفته می شود. مدت زمان تعیین شده برای تهیه این دفاتر یک هفته پس از تاسیس شرکت است. پس از تاسیس نیز پیش از آغاز سال مالی باید اقدام به اخذ این دفاتر کرد. در صورت عدم انجام کار نیز بایستی جریمه مالیاتی بپردازید.

انتخاب حوزه و تشکیل پرونده دارایی

اقدام ضروری بعدی شامل تشکیل پرونده دارایی یا مالیاتی می شود. طبق قوانین برای دریافت پرونده مالیاتی ۲ماه پس از تاسیس شرکت زمان داده می شود که در صورت دیرکرد باید جریمه دوبرابری حق التمبری خواهید شد. برای شکل گیری و دریافت پرونده مالیاتی در ابتدا حوزه تعیین می شود و بر اساس آن حوزه مالیاتی شما مشخص می گردد و بعد از آن با ارائه مدارک لازم و مراجعه به حوزه مربوطه پرونده مالیاتی شرکت خود را تشکیل می دهید.

ثبت نام کد اقتصادی

کد اقتصادی برای انجام فعالیت های شرکت و دریافت وجه مالی از طرف معامله ضروری است و از شرایط اصلی برای دارایی اخذ کد اقتصادی است. کد اقتصادی را می توان از همان حوزه مالیاتی دریافت نمود.

دریافت کد کارگاهی بیمه تامین اجتماعی

هر شرکت دارای کارمند موظف به دریافت کد کارگاهی بیمه بوده و باید لیست بیمه افراد را تامین و به تامین اجتماعی تحویل دهد. کارفرما باید کارمندان و یا کارگران خود اعم از موقت یا دائم را بیمه نماید. مقدار بیمه ۳۰ درصد از مبلغ ماهانه کارمند است که ۲۳ درصد آن را کارفرما و ۷ درصد آن را کارمند متحمل می شود. لازم به ذکر است عقد قرارداد و تحویل آن به وزارت کار از شروط اصلی کار است.

اقدامات اختیاری بعد از ثبت شرکت در کرج

1-ثبت لوگوی شرکت
2-ثبت نام تجاری (برند)
3-دریافت کارت بازرگانی در صورت مبادرت به صادرات و واردات
4-تهیه برنامه حسابداری و مالی شرکت و استخدام حسابدار
5-تهیه سربرگ و کارت ویزیت و ست اوراق اداری
6- طراحی سایت شرکتی
7-افتتاح حساب بانکی و و تهیه دسته چک شرکت و….

جهت اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه دیاکو مشاوره نمایید و تماس حاصل فرمایید.

 

نویسنده :مهری رقمی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)

Loading...