ثبت شرکت یکی از خدمات بسیار مهمی است که دیاکو به شما عزیزان ارائه می دهد. خدمات ثبتی از مهمترین دسته بندی خدماتی می باشد که شما برای ارتقای شرایط اقتصادی خود و رسیدن به شرایط تجاری بهتر به آن نیاز دارید. به همین دلیل باید این خدمات را به خوبی بشناسید و بدانید که چطور می توانید شرکتی را برای خود ثبت کنید و در صورتی که شرکت خود را بخواهید ثبت کنید آیا اصلا امکان ثبت فوری شرکت در کرج وجود دارد یا باید در پروسه طبیعی ثبت فرایند ثبت خود را انجام دهید و هیچ راهی برای انجام خدماتی ثبتی سریعتر وجود ندارد؟ با ما همراه باشید تا این موارد را در این مطلب مورد بررسی قرار دهیم.

فرایند ثبت شرکت

برای اینکه متوجه شوید که آیا می شود ثبت فوری شرکت در کرج را انجام داد یا خیر باید به صورت کلی با فرایندی که ثبت شرکت دارد آشنا شوید. حتما می دانید که شما برای این که بتوانید به اهداف تجاری خود دست پیدا کنید و در نهایت به عنوان یک شخصیت حقوقی شناخته شوید و یک ماهیت رسمی داشته باشید نیاز دارید که شرکت خود را به ثبت برسانید تا در ادامه کار خود بتوانید در چارچوب قانون کار خود را پیش ببرید.
با توجه به این موارد برای درک بهتر شرایط ثبت فوری شرکت در کرج باید به شما در خصوص فرایند ثبت بگوییم. این موضوع را می دانید که ثبت شرکت به دو صورت فردی و یا شرکتی توسط شرکت های ثبت، زیر نظر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور انجام می شود. این فرایند به هر شکلی که صورت بگیرد در نهایت باید توسط این سازمان مورد بررسی قرار بگیرد و در نهایت باید این سازمان اعلام کند که فرایند ثبت را می پذیرد یا در این زمینه مشکلاتی وجود دارد و باید این مشکلات در ابتدا مرتفع شود و سپس اقدام به ثبت دوباره صورت بگیرد.
نکته مهمی که باید در خصوص ثبت فوری شرکت در کرج بدانید این است که تمامی اسناد و مدارک شرکت شما پس از ثبت، به عنوان اسناد رسمی شناخته می شود. این اسناد می تواند شامل ترازنامه، اساسنامه، شرکت نامه و سایر موارد دیگر باشد که همگی در دسته بندی اسناد رسمی قرار دارد و هر یک به صورت جداگانه دارای بار حقوقی می باشد که باید مورد توجه شما باشد. از همین رو توصیه می کنیم این موارد را از همان ابتدای امر جدی بگیرید.
وقتی ثبت فوری شرکت در کرج انجام شده و به نتیجه رسید باید بدانید که همه اعضا و شرکایی که در این شرکت عضو هستند باید با آن چه که در اسناد شرکت آمده است موافق باشند و ابراز مخالفت نکنند. همچنین باید همه شرایط همکاری را به خوبی بپذیرند و این اجازه را ندارند که این شرایط را به صورت کلی منکر شوند و یا نادیده بگیرند. برای دستیابی به این اعتبار شما نیاز دارید که فرایند ثبت شرکت را انجام دهید تا بتوانید به خوبی به شرایط کاری خود بار حقوقی قابل قبولی را ببخشید و همه اعضا به تعهدات خود پایبند بمانند.

ثبت فوری شرکت در کرج

برای شروع ثبت فوری شرکت در کرج ابتدا باید شرایط لازم برای ثبت را فراهم کنید. برای این کار باید اعضا مشخص باشند و شما بدانید که هر یک از اعضا چه وظیفه ای دارند. همچنین باید مدارک هویتی خود و موارد دیگر را که در ادامه به شما خواهیم گفت آماده کرده باشید. نکته مهم این است که برای شرکت های تجاری باید حداقل دو نفر برای این که فعالیت را آغاز کنند در ابتدای کار حاضر باشند و سهام خود را در شرکت داشته باشند تا امور شرکت بتواند پیش برود.
یکی از دلایلی که باید در ثبت فوری شرکت در کرج حتما میزان و شرایط تقسیم سهام بین سهامداران مشخص شود این است که شما باید تقسیم سود و زیان را به خوبی در همان ابتدا بررسی و بیان کنید تا در زمان کاری خود با مشکلی روبرو نشوید. این موارد باید بر اساس یک تفاهم نامه برای شما صورت بگیرد که در ابتدا به امضا و موافقت هر یک از اعضای شرکت رسیده است. به این ترتیب از همان ابتدا این موارد باید در ثبت شرکت بررسی شده باشد و همه این موارد باید مشخص شده باشد.
نکته دیگر این است که شرکایی که برای ثبت فوری شرکت در کرج اقدام می کنند می توانند اشخاص حقیقی و یا حقوقی باشند. همچنین در خصوص این که اتباع ایرانی باشند و یا غیر ایرانی باشند هم مشکلی وجود ندارد و اقدام به ثبت توسط همه افراد می تواند مجاز باشد و تنها موارد کیفری می تواند مانع از این شود که فردی نتواند شرکتی را برای خود به ثبت برساند. با توجه به همه این موارد باید مراحل ثبت شرکت به درستی انجام شود اما نکته ای که باید بدانید این است که ثبت شرکت امری کاملا تخصصی می باشد که نیازمند دانش، مهارت و تسلط کافی است.
با توجه به این که امروزه شرایط پیشرفت های شغلی برای بسیاری از کسب و کارها فراهم می باشد افراد زیادی هستند که علاقه دارند و البته باید شرکت خود را به ثبت برسانند. در این شرایط ما با تقاضای بسیار زیادی روبرو هستیم برای ثبت شرکت که همه افراد نمی توانند دانش کامل و کافی حقوقی را هم برای ثبت شرکت داشته باشند و داده های اولیه آنها برای ثبت شرکت کاملا محدود می باشد و همه افراد به اندازه ای که لازم است در این زمینه از دانش و تخصص کافی برخوردار نمی باشند.
برای مثال شاید شما بخواهید ثبت فوری شرکت در کرج انجام دهید و شرکت خود را راه اندازی کنید. یکی از مهمترین مواردی که باید در نظر داشته باشید این است که شما باید موضوع خود را به صورت کاملا صریح و منجز مشخص کنید. اگر در این زمینه اشتباهی داشته باشید و یکی از شاخه های کاری خود را اعلام نکنید شرکت شما پس از ثبت شدن دیگر نمی تواند در آن رشته کاری اقدام به فعالیت کند و این می تواند برای شما از نظر تجاری تبعات زیادی را به همراه داشته باشد.
اگر شما به موارد حقوقی در فرایند ثبت فوری شرکت در کرج آشنا باشید می توانید در اساسنامه شرکت خود قید کنید که شرکت می تواند برای رسیدن به درآمد و سودآوری هر فعالیت تجاری را که لازم می داند انجام دهد. در این شریط اگر نام تمامی فعالیت ها در بخش قبلی ذکر نشده باشد هم ایرادی ندارد و شرکت بر اساس این بند موجود در اساسنامه می تواند به راحتی فعالیت خود را انجام دهد. این موارد همگی از مواردی می باشد که از نظر حقوقی باید مورد توجه شما باشد به همین دلیل باید فرایند ثبت شرکت را به افرادی که در این زمینه تخصص دارند واگذار نمایید.

ملزومات ثبت فوری شرکت در کرج

برای ثبت فوری شرکت در کرج باید ملزوماتی را در نظر داشته باشید که می تواند لازمه کار شما باشد. در واقع شرکت بدون این ملزومات که می تواند پیش نیاز مهم شما باید نمی تواند به فعالیت های تجاری خود به صورت قانونی و حقوقی ادامه دهد. مهمترین اصلی که شما باید در نظر داشته باشید یک هدف گذاری مناسب برای شرکتی می باشد که قصد دارید به این واسطه آن را به صورت قانونی به ثبت برسانید.
شما به دنبال به دست آوردن سود از طریق به دست آوردن شهرت کسبی هستید که این امر می تواند در ابتدا با داشتن یک نام کامل، زیبا، گویا و مشخص نمایان شود. شما باید بر اساس قوانین و شرایطی که برای انتخاب نام شرکت ها وجود دارد شرکت مورد نظر خود را نام گذاری کنید. اگر در انتخاب نام اشتباهی وجود داشته باشد ما در دیاکو به شما اعلام می کنیم و پیش از آن که اسناد به سازمان ثبت اسناد ارسال شود موضوع توسط خود را بررسی و برطرف می شود و در نهایت اسناد درست و کامل به سازمان ثبت اسناد ارسال می شود.
اگرچه شما خودتان می توانید برای ثبت فوری شرکت در کرج اقدام کنید اما باید بدانید که این کار با ظرافت ها و پیچیدگی های بسیار زیادی همراه می باشد که میتواند شما را با چالش های مختلفی روبرو کند. آشنایی با قوانین حقوقی و همچنین تسلط به فرایند ثبت می تواند یکی از مهمترین ملزومات شما برای اقدام انفرادی و شخصی جهت ثبت شرکت مورد نظر باشد. در غیر این صورت همکاری با یکی از شرکت های ثبت شرکت می تواند برای شما به عنوان یکی از مهمترین ملزومات در نظر گرفته شود.
یکی از دلایلی که موجب می شود افراد برای ثبت فوری شرکت در کرج نیاز به شرکت های ثبت شرکت داشته باشند این است که این شرکت ها به خوبی به قوانین آگاه هستند. به همین دلیل در اکثر زمان هایی که مدارک را ارسال می کنند مدارک تایید شده و ثبت فوری صورت می گیرد. اما اگر شما در این امر موفق عمل نکنید مدارک شما برگشت می خورد و شما دوباره باید این پروسه را از ابتدا طی کنید و زمان زیادی را از دست می دهید و دیگر به این کار نمی تواند ثبت فوری شرکت گفت.

ثبت شرکت فوری در کرج با موسسه ثبتی دیاکو
ثبت شرکت فوری در کرج با موسسه ثبتی دیاکو

مدارک لازم جهت ثبت فوری شرکت در کرج

ثبت فوری شرکت در کرج زمانی می تواند صورت بگیرد که شما مدارک کاملی را در اختیار موسسه ثبت شرکت قرار داده باشید. این مدارک باید به صورت کامل و اختصاصی ارائه شود. توجه داشته باشید که برخی از مدارک عمومی هستند و برخی از مدارک اختصاصی هستند که ما در خصوص مدارک اختصاصی به شما توضیح خواهیم داد اما معمولا شما به این مدارک نیاز ندارید چرا که اکثر شرکت های قابل ثبت همگی شرکت هایی هستند که می توانید تنها با مدارک عمومی برای ثبت آنها اقدام کنید. به صورت کلی مدارکی که شما برای ثبت نیاز دارید عبارت اند از:

مدارک هویتی

برای ثبت فوری شرکت در کرج شما نیاز دارید که مدارک هویتی خود و همچنین اعضای شرکت را ارائه دهد. این که شرکت به نام چه کسانی می باشد و چه کسانی در این شرکت دارای سهام هستند و اعضای هیئت مدیره چه کسانی هستند، همگی بر اساس مدارک شناسایی هویت صورت می گیرد. برای این منظور اعضا شرکت باید اصل و کپی مدارک شناسایی خود از جمله شناسنامه و کارت ملی را به شرکت ثبت شرکت ارائه دهند. اگر نقصی در این مدارک وجود داشته باشد فرایند ثبت نمی تواند ممکن باشد.

گواهی عدم سو پیشینه

یکی دیگر از مدارکی که برای ثبت فوری شرکت در کرج نیاز است مدارک مربوط به عدم سابقه کیفری همه اعضا شرکت می باشد. البته شما برای این منظور نیازی ندارید که گواهی را همراه خود داشته باشید و به ما در موسسه حقوقی ثبت شرکت ارائه کنید. چرا که به صورت آنلاین خود سازمان استعلام های لازم را در این زمینه می گیرد. اگر شما در مدارک خود مشکلی داشته باشید و یکی از اعضا سابقه کیفری داشته باشد پرونده شما بر می گردد و فرایند ثبت به درستی صورت نمی گیرد و باید عضو دیگری را به عنوان عضو جایگزین معرفی کنید.

ارائه اوراق ثبتی شرکت

از دیگر مدارک مورد نیاز شما برای ثبت فوری شرکت در کرج اوراق ثبتی شرکت می باشد. این اوراق دارای اهمیت زیادی می باشد که باید در دو نسخه ارائه شود. شما باید صورتجلسات هیئت مدیره و مجمع عمومی موسسین را در اختیار داشته باشید. همچنین باید اساسنامه، شرکت نامه و نیز اظهارنامه را در اختیار داشته باشید. در خصوص این مدارک که اهمیت بسیار زیادی دارد معمولا افرادی که به صورت انفرادی اقدام به ثبت می کنند با مشکلاتی روبرو می شوند اما ما در شرکت دیاکو در این خصوص شما را راهنمایی می کنیم تا همه موارد به خوبی آماده شود.

گواهی بانکی 35% سهام اولیه

از دیگر مدارکی که برای ثبت فوری شرکت در کرج مورد نیاز می باشد گواهی بانکی می باشد که نشان دهد مبلغی معادل 35% سهام اولیه شرکت تسلیم شده است. توجه داشته باشید که همه شرکت ها به این موضوع نیازی ندارند و این گواهی تنها مربوط به شرکت هایی می باشد که باید بخشی از سهام خود را تسلیم کنند. به همین دلیل ما به شما توصیه می کنیم که اگر در این زمینه اطلاعاتی ندارید با ما در ارتباط باشید تا ما در این خصوص شما را راهنمایی کنیم.

مدارک اختصاصی ثبت شرکت

از دیگر مدارک مورد نیاز برای ثبت فوری شرکت در کرج مدارک اختصاصی هستند که عموما شامل مجوزهای مختلف می شوند. مجوزهایی مانند مجوز بانک مرکزی، مجوز سازمان بورس اوراق بهادار و … این موارد برای همه شرکت ها نمی باشد و برخی از شرکت ها به دلیل شرایط خاصی که در ثبت نام دارند و همچنین به دلیل نوع شرکت و حوزه فعالیتی که انتخاب کرده اند به این مجوزها نیاز دارند. به همین دلیل این موارد را ما به شما میگوییم تا شما در صورت نیاز آماده کنید.

مراحل ثبت شرکت فوری

برای ثبت فوری شرکت در کرج شما باید چند مرحله را به صورت کاملا تخصصی پشت سر بگذارید تا بتوانید در نهایت ثبت خود را تکمیل کنید. این مراحل همگی از اهمیت بالایی برخوردار هستند و باید به صورت مشخصی انجام شوند. ما در دیاکو همه این مراحل را به شما توضیح می دهیم و شما را در این خصوص راهنمایی می کنیم اما باید بدانید که اگر این مراحل را به ما بسپارید می توانید موفقیت خود را در ثبت شرکت مورد نظر خود ضمانت کنید. مهمترین مراحلی که باید طی کنید عبارت اند از:

1. طراحی و تنظیم موضوع شرکت

اولین مرحله شما برای ثبت فوری شرکت در کرج طراحی و تنظیم موضوع شرکت می باشد. ما در بخش بالا اشاره کردیم که نام شرکت می تواند یکی از مهمترین مواردی که باشد شما در نظر می گیرد و باید موضوع شرکت خود که همان هدف نهایی شما می باشد را هم مشخص کنید. این اولین مرحله از فرایند ثبتی می باشد که باید به درستی صورت پذیرد و هیچ ایراد و نقصی نباید در این مرحله وجود داشته باشد چرا که شاید با وجود یک اشتباه ثبت صورت بگیرد اما حوزه فعالیت کاری شرکت شما تغییر کند.

2. مشخص کردن اعضا و میزان سهام

از دیگر مراحلی که شما باید برای ثبت فوری شرکت در کرج طی کنید این است که باید اعضای شرکت را مشخص کنید. هر شرکت باید حداقل دارای دو عضو باشد. این دو عضو دارای سهام مشخصی هستند که شما بر آن به توافق رسیده اید. به همین دلیل باید این موارد را به صورت مشخص اعلام کنید. میزان سهام هر یک از اعضا و همچنین سمت هر یک از اعضا که در شرکت باید فعالیت داشته باشند را هم مشخص نمایید. که در مرحله بعدی صورت می گیرد.

3. تعیین سمت اعضا

مرحله بعدی که شما باید در ثبت فوری شرکت در کرج انجام دهید این است که سمت اعضا خود را مشخص کنید. هر یک از اعضا شرکت می توانند در شرکت نقش های مختلفی داشته باشند. عموما دو نقش دارای اهمیت می باشد. یکی نقش مدیریت و دیگری نقش ریاست هیئت مدیره، شما باید در سومین مرحله از فرایند ثبت شرکت تمامی این موارد را مشخص کنید. اگر شرکت اعضا بیشتری دارد باید سایر اعضا را به عنوان عضو هیئت مدیره مشخص و معرفی کنید تا مراحل ثبت شما تا این قسمت به درستی پیش رفته باشد.

4. مشخص کردن دارندگان حق امضا

مرحله بعدی ثبت فوری شرکت در کرج این است که شما مشخص کنید چه کسانی در شرکت حق امضا دارند. این امر یکی از مهمترین مواردی می باشد که باید مشخص شود. اگر شما در این زمینه اشتباه کنید امکان دارد در طول دوران کاری خود با مشکلات حقوقی روبرو شوید. به همین دلیل باید پیش از آن با ما مشورت کنید و ما در این زمینه شما را راهنمایی می کنیم تا بهترین تصمیم را در این خصوص اتخاذ کنید و هیچ مشکلی شما را در این رابطه تهدید نکند.

5. طراحی و تعیین اسم شرکت

در مرحله پنجم از ثبت فوری شرکت در کرج شما باید اسم شرکت را طراحی و تعیین کنید. این نام باید بر اساس مجموعه ای از قوانین وضع شود که شما باید به آن مسلط باشید. توجه کنید که در این مرحله باید طراحی نام شما به درستی صورت بگیرد. این که دقیقا چه حروفی به کار می رود و در کجا قرار می گیرد. همه این موارد دارای اهمیت می باشد. به همین دلیل اگر به صورت فردی برای این کار اقدام می کنید توصیه می کنیم حتما در این زمینه مشاوره های لازم را دریافت کنید تا با مشکل روبرو نشوید. اما اگر این کار را به موسسات ثبت شرکت سپرده اید، همه آنچه باید در لحاظ شود در نظر گرفته می شود.

6. ارسال مدارک به سازمان ثبت اسناد

یکی از مراحل به ظاهر ساده ای که شما هم می توانید آن را انجام دهید. برای ثبت فوری شرکت در کرج در این مرحله شما باید مدارک را برای سازمان ثبت اسناد کشور ارسال کنید. برای این کار باید وارد سامانه مربوط شوید و اقدام به ثبت مدارک کنید. اگر مدارک شما مشکلی داشته باشد این سازمان اسناد شما را ثبت نکرده و به شما اطلاع می دهد که به چه دلیل این مشکل برای شما به وجود آمده است.

7. پست کردن مدارک به سازمان ثبت شرکت ها

در نهایت آخرین مرحله از ثبت فوری شرکت در کرج این است که مدارک را به صورت اوراق مشخص شده به سازمان ثبت شرکت ها ارسال کنید. در مرحله قبلی این کار را به صورت سیستمی و در سامانه مخصوص انجام داده اید و حالا باید کار پست کردن را انجام دهید تا به صورت کامل همه مراحل را پشت سر بگذارید. توجه داشته باشید که نکته بسیار مهم در پذیرش شما این است که مدارک شما هیچ ایرادی نداشته باشد.

نکاتی در خصوص انتخاب نام شرکت

اگرچه بررسی و توضیحات در خصوص انتخاب نام شرکت برای ثبت فوری شرکت در کرج بسیار گسترده می باشد و یک مطلب تخصصی است که به صورت جداگانه باید بررسی شود، اما باید بدانید که برای ثبت فوری شما نیاز دارید که برخی از نکات پایه و مهم را بشناسید. به همین دلیل ما در این بخش قصد داریم به صورت کاملا خلاصه در خصوص این موارد اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم تا شما بتوانید در انتخاب نام این موارد را حتما لحاظ کنید.
نکته مهمی که باید در خصوص انتخاب نام شرکت به شما بگوییم این است که برای ثبت شرکت فوری در کرج شما می توانید در سامانه ثبت شرکت ها 5 اسم را به عنوان اسامی مورد تائید خود انتخاب و ارسال کنید. این اسامی توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می گیرد و اگر شرایط لازم برای ثبت را داشته باشد پذیرش می شود. در این خصوص باید بدانید که ترتیب ورود نام های شما اولویت را مشخص می کنند و کارشناسان اگر با نام اول موافقت کنند دیگر سراغ سایر نام های دیگر نمی روند.
نکته دیگری که شما برای ثبت فوری شرکت در کرج باید بدانید این است که نام ارسال شده توسط شما باید شرایط لازم برای پذیرش را داشته باشد. یکی از این شرایط این است که پیش از این نام این شرکت برای شرکت دیگری مورد استفاده قرار نگرفته باشد. این امر دارای اهمیت می باشد. سایر شرایط بیشتر به دستورالعمل هایی مربوط است که شما باید آنها را به درستی رعایت کنید. در ادامه این موارد را به صورت مشخص و کامل برای شما عزیزان شرح می دهیم و هر یک را به صورت جداگانه بررسی می کنیم.

دستورالعمل انتخاب نام شرکت

 •  تعداد واژگان:
  یکی از مهمترین مواردی که شما باید در انتخاب نام برای ثبت فوری شرکت در کرج رعایت کنید تعداد واژگان می باشد. شما در این زمینه با محدودیت روبرو هستید و باید این محدودیت را رعایت کنید. شما اجازه ندارید نامی را برای شرکت خود در نظر بگیرید که تعداد واژگان آن کمتر از سه عدد باشد. در واقع شما باید سه کلمه را به عنوان حداقل کلمات به عنوان نام شرکت خود معرفی کنید. این سه کلمه بررسی شده و بر این اساس نام شرکت شما می تواند مورد تایید قرار بگیرد.
 • شرایط تلفظ واژگان:
  یکی دیگر از مواردی که شما باید در خصوص انتخاب نام برای ثبت فوری شرکت در کرج در نظر داشته باشید این است که نامی که شما انتخاب می کنید باید به گونه ای باشد که تلفظ آن ساده باشد. یعنی شما برای تلفظ نام نیازی به استفاده از علائم اختصاری نداشته باشید. همچنین تلفظ های مشابه با سایر نام های دیگر برای شما در دسترس نمی باشد. این مورد هم از مواردی می باشد که شما باید در زمان انتخاب نام به آن توجه کنید چرا که دارای اهمیت است.
 • حیطه انتخاب کلمه:
  از دیگر مواردی که شما باید در انتخاب نام برای ثبت فوری شرکت در کرج در نظر داشته باشید این است که کلماتی که انتخاب می کنید باید ساده باشند و دارای پیچیدگی های دستور زبانی نباشند. همچنین باید کلماتی سلیس باشند. نکته دیگر اینکه شما نباید از کلمات عام برای شرکت خود استفاده کنید و سعی کنید از کلمات خاص استفاده کنید. این موارد می تواند به شما در ثبت فوری کمک بیشتری کند چرا که در این صورت نام شما تایید شده و شما می توانید به راحتی آن را ثبت کنید.
 • فارسی بودن اسم:
  در نهایت شما باید نامی را انتخاب کنید که فارسی باشد و این نام باید حتما در فرهنگ لغات ما دارای معنا باشد. ثبت شرکت با نامی غیر از نام ایرانی برای شما ممکن نیست. مگر این که شرایطی خاص داشته باشید که در این صورت باید با ما در ارتباط باشید.

سخن پایانی

ثبت فوری شرکت در کرج تنها زمانی برای شما ممکن می شود که مدارک و اسنادی که ارسال می کنید بدون نقص باشد و این امر با مشاوره های ما می تواند برای شما ممکن شود و شما به این ترتیب می توانید شرکت خود را در کمترین زمان ثبت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید