پلمپ دفاتر تجاری

طبق ماده ۶ قانون تجارت کلیه اشخاص اعم از حقیقی و حقوقی بعد از ثبت شرکت جهت اظهار هزینه‌ها و درآمدهای خود به دفاتر پلمپ نیاز دارند.

علت نامگذاری دفاتر به نام دفاتر پلمپ به این علت است که تمامی صفحات این دفتر در اداره مالیات و ثبت شرکتها پلمپ می‌شوند و کلیه شرکت‌ها جهت تعیین نمودن عملکرد مالی خود موظف به تکمیل و ارائه این دفاتر هستند. ثبت شرکت در کرج

اگر شرکتی فعالیتی نداشته باشد باید عدم فعالیت خود به دارایی اعلام بنماید و دفاتر پلمپ شده خود را به صورت سفید یا خالی به حوزه دارایی شرکت تحویل بدهند.

برای اینکه شرکتی دچار مشکل نشود باید برای دفاتر پلمپ شرکت اقداماتی انجام بدهد یکی از مهمترین دلایلی که این دفاتر را به دفاتر پلمپ نامگذاری کردند بایگانی پرونده‌های مربوطه در اداره کل مالیات و یا ثبت شرکت‌ها است که پرونده مورد نظر در این ادارات پلمپ می‌شود.

دو اصل مهم برای دفاتر پلمپ که دارای اهمیت زیادی است شامل دفتر روزنامه و دفتر کل است که شخص باید برای دفتر پلمپ خود این اطلاعات را داشته باشد.

از دفاتر روزنامه یک جدول سود و زیان ساده و روزانه گرفته می‌شود و طبق آن مشخص می‌شود که شرکت در روز چقدر درآمد داشته است.

در دفتر کل به میزان سود و زیان به صورت هفتگی اشاره می‌شود. این موارد برای شرکت‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است . صفحات دفاتر فوق باید دارای شماره ترتیب اعم از ردیف و یا مترادف بوده و نخ کشی شده باشد و متصدی این امر آن را شمارش می‌کند و تعداد صفحات را در ابتدا و انتهای آن را با اسم و مشخصات تاجر قید، اعداد آن را با تمام حروف نوشته و دو طرف آن را با مهر سربی که وزارت دادگستری تهیه نموده پلمپ می‌کند.

 

پلمپ دفاتر مالی

پلمپ دفاتر مالی

دلایل رد پلمپ دفاتر تجاری
– استفاده از دفاتر سالهای قبل ثبت
– هرگونه اطلاعات غیر واقعی مربوط به شرکت
– صفحات بیش از حد سفید گذاشته شده و سفید ماندن تمام یا قسمتی از دفتر به منظور سوء استفاده
– عدم ثبت یک یا چند فعالیت
– تراشیدن یا پاک کردن با محوکردن مندرجات دفتر
– در صورتی که دفاتر از پلمپ فاقد یک یا چند برگ باشد و یا از پلمپ خارج شده باشد.

از مهمترین کاربرد اخذ دفاتر پلمپ می‌توان به جریان افتادن امور مالی شرکت اشاره کرد شرکت‌های بزرگ به دنبال اخذ دفاتر پله نبوده‌اند در آینده با جریمه‌های سنگینی از سوی دارایی مواجه می‌شوند.

کاربرد مهم دیگر دفاتر پلمپ می‌توان به اخذ کارت بازرگانی برای صادرات و واردات اشاره نمود .

پلمپ دفاتر تجاری در کرج

اگر میخواهید کلیه مراحل ثبت نام و دریافت دفاتر تجاری پلمپ شده تان را به یک مرکز معتبر در کرج ، بسپارید بهتر است هم اکنون با شماره تلفن  02632400680 تماس گرفته و به صورت تلفنی مشاوره دریافت نمایید .

کلید واژگان : پلمپ دفاتر 1398 ، راهنمای دریافت دفاتر مالی شرکتها ، پلمپ دفاتر تجاری در کرج، ثبت نام دفتر مالی شرکتها در کرج، پلمپ دفاتر مالی، راهنمای پلمپ دفاتر مالی شرکتها در کرج

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)

Loading...